Інвестиційна діяльність є дуже популярною у сучасному світі, зокрема, завдяки можливості отримувати пасивні прибутки. Однак, людям, які стикаються з нею вперше, важко визначитися з вибором гідного способу вкладення коштів. Тим паче якщо стартовий капітал, м’яко кажучи, невеликий.
Тому в інтернеті почало з’являтися багато проєктів, що пропонують високоприбуткові вкладення з мінімальним внеском. Це так звані HYIP-проекти, які часто порівнюють з фінансовими пірамідами. І не дарма тому, що у цьому типі заробітку є, як власні переваги, так й ризики, але про все по черзі. А щоб спробувати щось інше, можна подивитися рейтинг казино з виводом на карту в Україні, який пропонує заклади з різним лімітом поповнення та привабливими умовами.
Якими бувають HYIP-проєкти та, як зменшити ризики під час участі в них
Людина, яка бажає почати кар’єру інвестора з хайпів, повинна навчитися швидко їх визначати. Тому, перш за все, їй потрібно запам’ятати основні ознаки відповідних проєктів. До них можна віднести:
- Наявність невеликої стартової суми та обіцянка отримання надприбутку;
- Відсутність будь-якого дозволу на провадження інвестиційної діяльності та договору з клієнтом;
- Пропозиція взяти участі у реферальній програмі, яка має велику винагороду за кожного залученого партнера;
- Присутність у рекламі тексту про мінімальні ризики та наявність можливості вносити депозити за допомогою анонімних платіжних систем.
При цьому, HYIP може пропонувати різні варіанти заробітків у відсотках. За цим критерієм, їх можна поділити на “швидкі” проєкти з великим відсотком, “середньовідсоткові” та довгострокові, які мають мізерний прибуток. А ще, є така річ, як життєвий цикл хайпів, орієнтуючись у якому, людина матиме змогу завчасно з нього вийти.
На першій стадії окупності, відбувається розповсюдження інформація про новий проєкт та запуск “рефералки” (на цьому етапі й бажано заходити на певний інвест-план). Далі, йде момент “зростання та насичення” і, якщо сайт має гарне технічне оснащення, він продовжує працювати до вступу у дію стадії занепаду. Це останній крок перед остаточним скамом (закриттям проєкту) - припинення виплат інвесторам.
Тож, чи можливо реально заробляти на хайпах і, що для цього робити
Якщо людина чітко вирішила інвестувати у хайп, її вкладення окупляться у разі своєчасного залучення та виходу з нього. При цьому, якщо відразу зайти на етапі окупності, ризиків буде менше. А ще, варто дотримуватися деяких правил.
Бажано мати одразу дві електронні скрині: публічну та “захисну”. Перша робиться з метою отримання листів від партнерів, розсилок від інвест-фондів тощо, а друга - для підтвердження транзакцій у платіжних системах та отримання пін-кодів.
Окремо, варто убезпечити власні дані та кошти надійними паролями, які краще зберігати на окремому паперовому або цифровому носії. При цьому, варто відразу вибрати гідну систему електронних платежів. До прикладу, основна маса хайпів співпрацює Perfect Money або Payeer. Але, інвестору потрібно визначити одразу кілька зручних варіантів під власні потреби.