Індустрія компʼютерних ігор з кожним роком втілює все більш амбіційні та сміливі проєкти, проте не демонструє 100% результат - Багато гучних ігор вийшли з великими очікуваннями, але через проблеми з розробкою, маркетингом або нереалізовані обіцянки зазнали комерційного провалу.
Невдалі продовження
Вихід успішного ігрового проєкту неодмінно підсилює очікування гравців на продовження та часто навіть слугує певним авансом. Втім, саме завищені очікування зазвичай призводять у підсумку до розчарування критиків та гравців. Така проблема є невіддільною частиною індустрії розваг, проте є і винятки - наприклад нові ігрові автомати та продовження слотів часто несуть в собі лише дизайнерські покращення, тоді як ігровий процес залишається передбачуваним та очікуваним.
Легендарна серія шутерів Duke Nukem бере свій початок ще з 90-х років, а сам головний герой безжально винищував ворогів, мабуть, на кожній популярній ігровій платформі. Втім, твердою крапкою у цій історії став вихід Duke Nukem Forever у 2011 році, розробка якої розтягнулася на роки, а у підсумку вийшла відверто застарілою, а до того ж з поганою графікою та нецікавим сюжетом.
Схожа доля чекала і на Fallout 76 - гра на старті мала численні баги, технічні проблеми та просто нудний геймплей. Користувачі скаржилися на порожній світ, а численні оновлення лише частково виправили ситуацію. Вважається, що від нищівної критики гру врятувала лише віддана армія прихильників серії.
Самостійні проєкти
Звичайно, що одним з найяскравіших прикладів останніх років може вважатися багатостраждальний Cyberpunk 2077, який на старті вийшов буквально сирим та з купою внутрішніх проблем. Для їх вирішення розробникам знадобилося близько року, але навіть це не позбавило проєкт гіркого присмаку та не спричинило колосальні збитки для авторів.
А от у випадку з Marvel’s Avengers розробники, здавалося б, обрали безпрограшну тематику на тлі успіху проєктів, що присвячені Людині-павуку, але на виході нічого оригінального запропонувати гравцям не вдалося. Нудні завдання, одноманітний геймплей та численні технічні проблеми призвели до того, що гра втратила велику частину гравців і не змогла стати популярною.
Зрештою, подібних прикладів невиправданих очікувань на різних етапах розвитку індустрії вистачало:
- Tomb Raider: Angel of Darkness;
- SimCity;
- Mass Effect: Andromeda;
- No Man’s Sky.
Як правило, всі ці проєкти мали вагомі проблеми ще на етапі виробництва, фінансові труднощі, а іноді - навіть зміну розробників.