Щоб максимально зберегти здоров'я та продовжити якісне життя, необхідно дбати про мікрофлору кишківника. Але що значить турбота про мікробіом? Якщо ви абсолютно здорова людина, достатньо вести екологічний спосіб життя, правильно харчуватись та уникати стресів.
Але, на жаль, в сучасному світі, це майже не можливо. На допомогу приходять живі пробіотики. Недарма всі протоколи натуропатів починаються з очищення та налагодження балансу мікрофлори. Це основа здоров'я, але не тільки фізичного. Мікробіом безпосередньо впливає на психічний стан, настрій та енергію. Як це можливо? Щоб зрозуміти, спочатку треба розібратися, що таке симбіотична мікрофлора.
Що таке мікробіом?
Мікрофлора кишківника складається з великої кількості різних мікроорганізмів. Уявіть, у людському організмі їх у 10 раз більше, ніж власних клітин. Одні з них корисні й працюють на благо, інші — навпаки. Корисні бактерії називаються пробіотики. Вони утворюють 70% імунної системи. Коли шкідливих, або патогенних, мікроорганізмів стає забагато, людина починає хворіти. Це може виражатися по-різному: від розладів травлення до серйозних захворювань шкіри та інших органів. Ще Гіппократ казав: «Всі хвороби починаються з кишківника».
Вплив пробіотиків на здоров'я
Вчені десятиліттями досліджують вплив мікроорганізмів на фізичне та психічне здоров'я людини й ось, що вони виявили. Симбіотичні мікроорганізми:
- контролюють ріст шкідливих бактерій та борються з інфекціями;
- розщеплюють токсини та важкі метали, зменшуючи навантаження на печінку;
- взаємодіють з жовчними кислотами, змінюючи їх структуру, що впливає на метаболізм холестерину;
- синтезують вітаміни групи В, зокрема фолієву кислоту та вітамін B12, які критично важливі для нервової системи та кровотворення;
- модулюють рівень дофаміну, що впливає на психічне здоров'я;
- сприяють синтезу попередників нейромедіаторів, наприклад, триптофану, з якого синтезується серотонін, відомий як «гормон щастя»;
- стимулюють вироблення бутирату — жирної кислоти, яка регулює нейропластичність та покращує когнітивні функції;
- беруть участь у створенні серотоніну, пізніше він перетворюється у мелатонін, який відповідає за якість сну.
Ці та інші властивості було підтверджено різними дослідженнями, в т.ч. Університету Корка (UCC), опублікованими у період з 2022 по 2024 роки. Експерименти показали, що споживання психобіотиків зменшує показники депресії на 38-40% та впливає на лікування тривожних розладів.
Якість, гідна вашої уваги
Як обрати «правильні» пробіотики? Сучасна фармакологія пропонує безліч варіантів. Але є одне «але». Не всі пробіотики однаково ефективні. Зазвичай на полицях аптек продаються сухі пробіотики у вигляді пігулок і капсул з великим терміном зберігання. Такі мікроорганізми перебувають у сплячому стані. Коли ми їх приймаємо, то далеко не всі з них прокидаються, а якщо і прокидаються, то не завжди здатні виконувати свої функції.
Який же вихід? На щастя, в Україні існують відповідальні виробники, мета яких — не просто продати, а зробити нас здоровими. Єдина у своєму роді науково-виробнича компанія «О.Д.Пролісок» виготовляє препарати з живими пробіотиками. Мультибіотики, ефективність яких підтверджена клінічними дослідженнями, містять до 24 штамів мікроорганізмів. Зберігаються вони в особливих умовах не більше ніж місяць, а транспортуються при певному температурному режимі. Живі пробіотики підходять навіть вагітним та новонародженим, а для старшого покоління вони просто необхідні. Піклуйтесь про своє здоров'я сьогодні й вже завтра ви отримаєте гарний результат!