Термін перебування на території України для іноземних громадян є обмеженим. Для того, щоб уникнути існуючих перешкод, резидент іншої країни може оформити посвідку на проживання в Україні. Отримання цього документу надає право та дозволяє іноземцю легально та без обмежень перебувати на території держави. Слід зазначити, що залежно від виду посвідки на проживання, громадянин іншої держави може претендувати на місцезнаходження в Україні протягом певного встановленого терміну або без обмеження строку дії документа.

Як вже зазначалося, це залежить від типу оформленої посвідки на проживання. Можна обрати один із двох: постійна або тимчасова посвідка на проживання. Незважаючи на той факт, що тимчасова посвідка https://vidnazhitelstvo.com/posvidka-na-timchasove-mistse-prozhivannya-v-ukrayini/ в Україні зумовлює перебування іноземця на території держави лише протягом одного року, після чого термін її дії треба продовжувати кожні 12 місяців, процедура її оформлення є значно легшою.

Хоча постійна посвідка на проживання, у свою чергу, не має вищезгаданих обмежень, для її отримання необхідно мати вагому на те підставу, тобто причину оформлення посвідки на проживання. Проте, важливо наголосити на тому, що нерезиденти України, які отримали саме посвідку на постійне проживання, мають однакові права з українцями – громадянами держави.

Процес оформлення посвідки на проживання включає кілька основних кроків, кожен із яких є важливою ланкою у процедурі отримання документа:

1. Збір і підготовка пакету документів, необхідних для оформлення посвідки на проживання. До речі, перелік необхідних документів не є фіксованим, він корегується в залежності від конкретної ситуації. На це, перш за все, впливає тип необхідної посвідки на проживання. Однак, деякі з документів, безумовно, стануть у нагоді в будь-якому випадку:

  • заява;
  • паспорт;
  • документальне підтвердження підстави: навчання, працевлаштування, родинні відносини з громадянином або громадянкою України, наукова, просвітницька, культурна або освітня робота, участь у міжнародних проектах і заходах;
  • ідентифікаційний номер;
  • віза (за умови, якщо з країною іноземця встановлено візову угоду);
  • чотири фотографії;
  • довідка про сплату держмита тощо.

2. Звернення до місцевого відділення ДМС України;

3. Подання зібраних документів і заяви на оформлення постійної або тимчасової посвідки на проживання;

4. Отримання посвідки на проживання необхідного типу.

Строк оформлення посвідки на проживання не є встановленим. Він залежить не лише від потрібного типу документа, а й також від наявності необхідності в терміновому отриманні посвідки на проживання в Україні. Таким чином, термін оформлення документу встановлюється індивідуально та персонально для кожного конкретного випадку. Однак, зазвичай процес завершується протягом 30 днів із моменту подання заяви на оформлення документу іноземцем.

Ми допоможемо Вам отримати посвідку на проживання на території України якнайшвидше та за прийнятною ціною!