Сучасні телевізори не обмежуються демонстрацією картинки, отриманої за ефірному, кабельному або супутниковому каналу. Вони набувають все більше функцій, які були раніше монополією стаціонарних і мобільних обчислювальних пристроїв. Одночасно удосконалюються традиційні можливості телевізорів. При виборі моделі потрібно визначити з безлічі пропонованих функцій ті, які важливі даному конкретному покупцеві. Для цього слід добре уявляти основні технічні характеристики телевізорів.

Параметри зображення

Основна і головна функція телевізора – відображення картинки. На її якість впливає ряд факторів: технологія виготовлення екранної матриці; розмір діагоналі; дозвіл екрану; частота оновлення екрану.

У виробництві сучасних телевізорів домінує рідкокристалічна (РК) технологія. Основа матриці екрана – рідкі кристали та елементи підсвічування, реалізовані у двох варіантах – LCD і LED. У першому випадку підсвічування здійснюється за допомогою флуоресцентних міні-ламп, а в другому – світлодіодів. Часто до рідкокристалічного відносять тільки варіант з LCD-підсвічуванням, хоча, строго кажучи, це неправильно.

РК-екрани з LED-підсвічуванням мають найкращі характеристики. Вони забезпечують більш контрастне зображення. Світлодіоди мініатюрніші і довговічніше флуоресцентних міні-ламп, що дозволяє мати більш тонкий корпус і експлуатувати телевізор довше. Який саме купити телевізор, має вирішувати споживач.

Ще більш досконалі екрани, виготовлені за технологією OLED. В них застосовуються органічні світлодіоди, що випромінюють світло при проходженні через них струму. Ця технологія дозволяє реалізувати екрани зі надтонким корпусом, необмеженим кутом огляду, і чудовою контрастністю та реалістичністю квітів. Широкому поширенню OLED–екранів заважають їх недовговічність і дорожнеча.

Особливості OLED-технології сприяли появі моделей з вигнутими екранами. Головна мета – забезпечити рівну відстань до очей, як від центру, так і країв екрану. До того ж такі екрани мають підвищену об'ємністю і різкістю зображення, і великим полем огляду. Телевізори з OLED-екраном легкі, компактні, але недовговічні. Слід, однак, зазначити, що ці переваги дієві при обмеженій переглядовій зоні. Людина повинна розташовуватися близько до телевізора, обов'язково навпроти центру екрана. При перегляді з інших позицій ці достоїнства нівелюється, а виробники про це замовчують.