Навряд чи знайдеться людина, яка не полюбляє шашлик. Багатьох приваблює сам процес приготування страви. Для цієї цілі можна використовувати електрошашличницю. В експлуатації електрошашличниці від expert24.com.ua майже нічим не відрізняються від звичайних мангалів. Нанизуєте шматочки м'яса на шампури (ось, до речі, пара рад), встановлюєте шампури всередину пристрою. Потім включаєте електрошашличницю і готуєте м'ясо.
Оберіть будь-який спосіб маринування - від простого цибулі, солі і оцту до вина або гранатового соку. Деякі господині радять замочувати м'ясо трохи довше звичайного, щоб воно не вийшло сухим.
Якість готової страви ніяк не відрізняється від шашлику, зробленого звичайним способом. Єдина відмінність - це відсутність запаху диму, який, втім, цілком можна собі забезпечити.
Не рекомендується використовувати великі шматки м'яса, особливо в приладах з автоматичним повертанням - вони можуть заважати руху шампурів.
Швидше за все, вже з першого разу у вас вийде чудова, смачна страва: вчитися там особливо нема чому. В залежності від виду палива шашличниці можуть бути газовими, електричними, вугільними або дров'яними.
Газові шашличниці працюють без відкритого вогню - м'ясо нагрівається на деках. Їх переваги - досить швидкий нагрів і простота готування, а недолік - трудомісткість приєднання таких приладів до джерела газу.
Вугільні - це всім відомі мангали та інші пристрої подібного типу. Під гратами з шматочками м'яса розташовані гарячі вугілля, завдяки яким і відбувається процес нагріву. Переваги - натуральність, недоліки - довгий сумарний час приготування, недостатня безпека, необхідність окремого місця для такого приладу.
Дров’яні - схожі на вугільні, але з більш товстих шматків металу, щоб витримати температуру горіння дерева. Плюси і мінуси такі ж, як у вугільних, - небезпечність і багато метушні, зате близько до природи. Варто також додати, що ціна у дров'яних і вугільних шашличниць і грилів зазвичай нижче, ніж у їх «просунутих» аналогів.
І, нарешті, ми підійшли впритул до електричних шашличниць. Це самі зручні прилади: все, що їм потрібно, - це електророзетка або акумулятор. Бувають від самих компактних до самих величезних моделей, якими користуються у великих ресторанах. Деякі пристрої схожі на звичайний мангал, інші скоріше нагадують гриль для шаурми.
Взагалі, електрошашличниці - це красиві і технологічні пристрої, які здатні значно полегшити життя любителям прожареного м'яса.