• Головна
  • Житомиряни зустрілися з кінорежисером Бруно Монсенжоном
Фото
16:37, 13 грудня 2015 р.

Житомиряни зустрілися з кінорежисером Бруно Монсенжоном

Фото

Днями у Києві, у Будинку кіно відбувся вечір «Ріхтер в кадрі» до 100 річчя з дня народження видатного піаніста ХХ століття.

Ведучі вечора Юрий Бохонов - дослідник творчості С.Ріхтера, колекціонер, кандидат фізико- математичних наук, доцент кафедри математичних методів системного аналізу ННК «ІПСА», дослідник спадщини Святослава Ріхтера та Голова Міжнародної громадської організації «Товариство німців України - «Відергебурт» Володимир Піньковський.

Почесний гість вечора Бруно Монсенжон – скрипаль, французький режисер, який зняв близько 100 документальних фільмів про видатних музикантів сучасності. Його фільми демонструвалися на найпрестижніших кінофестивалях, відзначені великою кількістю нагород серед яких Золота премія FIPA. Бруно Монсенжон став єдиним у світі режисером, якому епохальний піаніст Святослав Ріхтер довірив власну біографію. Фільм «Ріхтер Нескорений» можна вважати головним біографічним полотном режисера.

Зала київського Будинку кіно була повністю заповнена професійними музикантами, любителями музичної культури, кіно і шанувальниками творчості Святослава Ріхтера. Житомир був представлений делегацією викладачів музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера. Як розповіла директор школи Людмила Кочевенко, нещодавно вона вже відвідала такий захід в Одесі, де в Лютеранському кафедральному соборі Святого Павла звучали записи музики у виконанні Святослава Ріхтера і своїми спогадами про знайомство з маестро ділився Юрій Євгенович Бохонов.Зустріч в Будинку кіно особлива, адже відбулося знайомство і спілкування з Бруно Монсенжоном, режисером, який єдиний зняв фільм про нашого знаменитого земляка. На творчому вечорі Юрій Бохонов демонстрував записи музичних творів у виконанні С.Ріхтера із своєї знаменитої і унікальної колекції, а Бруно Монсенжон багато розповідав про спілкування з маестро та про роботу над фільмом.

Із Святославом Ріхтером Бруно Монсенжон познайомився на початку 70- х років, а з його музикою, ще раніше, у 1966 році на концерті у Парижі. Як сказав Бруно, над фільмом вони працювали щодня впродовж двох років – в готелі в Парижі, потім у різних місцях, а матеріали для фільма він збирав чверть століття.... Півроку працювали в Антіб, в квартирі батьків Бруно, де Ріхтер провів свої останні місяці. Бруно розповідав, що навіть камера зʹявилася тільки в кінці зйомок. Ріхтер не хотів бачити знімальну апаратуру, світло, камери і не хотів щоб ще хтось був присутній при бесіді.

Фільм складається із рідкісних архівних документів, записів концертів і, власне, унікального інтервʹю – в кадрі Ріхтер прямо перед камерою читає та коментує свої щоденники. Останні кадри фільму зняті за кілька місяців до його смерті. Але деталі особистого життя піаніста Монсенжон у фільмі не показує і тактично залишає їх щоденниковим записам та книзі, яку видав.

Монсенжон розповідав: «Я монтував фільм 26 раз, показав Святославу Теофіловичу ще незмонтовану картину. Він уважно подивився і сказав : «Це я». Для мене ці слова були найбільшою похвалою, яку я коли-небуть чув про свою роботу. Закінчив фільм я вже після смерті маестро».

Премʹєра фільму Бруно Монсенжона «Ріхтер Нескорений» відбулася у 1998 році і стала сенсацією. Тільки Бруно Монсенжону Святослав Ріхтер дав згоду на зйомку, і тільки з ним він багато і відверто говорив про себе. Навіть сьогодні фільм «Ріхтер Нескорений» залишається найбільш повною і достовірною біографією знаменитого музиканта.

«З Ріхтера намагаються зробити ікону, а він був просто Ріхтер, до нереальності глибокий музикант, до наївності чесна людина, критичний, різкий, не щадить ні себе, ні своїх колег-музикантів» - розповідав Монсенжон.

Бруно Монсенжон обіцяв обовʹязково побувати в Житомирі, батьківщині Ріхтера, відвідати єдину в Україні музейну Кімнату памʹяті Святослава Ріхтера, яка відкрита до 100-річчя знаменитого земляка в музичній школі №2.

На прощання Бруно Монсенжон сказав, що задоволений поїздкою і вражений кількістю людей зацікавлених творчостю Святослава Ріхтера, і що його робота, як режисера фільму, була недаремною....

Директор музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера Людмила Кочевенко зауважила: «Я пишаюся тим, що разом з Бруно Монсенжоном до Парижу полетять не лише подарунки від житомирян – фотоальбом «До 100- річчя знаменитого земляка» виданий в музичній школі №2 імені Святослава Ріхтера та бюст музиканта - робота народного художника України, скульптора Василя Фещенко, а й приємні враження від творчого спілкування».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #ріхтер #музична школа #монсенжон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...