• Головна
  • Житомирський театр "Бурсаки" повернувся з європейських гастролів
Фото
15:04, 17 грудня 2015 р.

Житомирський театр "Бурсаки" повернувся з європейських гастролів

Фото

В останній місяць 2015 року в рамках міжнародного проекту "Інтеграція та мир через театр" театр-лабораторія "Бурсаки" Житомирського держуніверситету імені І.Франка та наша землячка, естрадна співачка Ірина Шинкарук із виступами побували у кількох країнах Європи.

Свою дебютну виставу "Ніч навпроти Івана Купала" студентський театр-лабораторія зіграв у трьох містах: в італійській Венеції, в Штутгарті (Німеччина) та в столиці Чехії Празі. Житомиряни прагнули показати глибину українських традицій та колорит нашого народу - для постановки використовували спеціальний одяг із льону, дерев'яні декорації та лялькову атрибутику. Дію на сцені посилювали світловими ефектами, грою на музичних інструментах та співом.

Постановкою займався професійний режисер житомирського обласного музично-драматичного театру Петро Авраменко:

"Всі актори задоволені. Дуже чудові відчуття від спілкування з глядачем. Ці очі, які ти бачиш у залі, вони горять. А там, де горять очі, там видно душу, і ця душа надзвичайно світла у цих людей. Підходять, дякують, і, мабуть, найбільша подяка, це випадок, який відбувся в Штутгарті. До нас після виступу підійшов чоловік, російськомовний, не українець, і сказав: "Тепер я знаю, чому я буду вивчати українську мову"! Вони побачили нашу культуру, і ми, вважаю, справилися зі своєю задачею, показати частинку України і що ми собою являємо".

Окрім театралізованої постановки, представники української діаспори мали змогу побачити виступ заслуженої артистки України Ірини Шинкарук:

"Для мене цей проект був особливим не тільки тому, що я виступала трошки в іншому амплуа – я виходила не з естрадними, а з акапельними піснями, читала свої вірші, презентувала твори мого батька Володимира Шинкарука. Особливим був і тому, що я вперше виступала з театром. Дуже приємна публіка. Я розумію, що глядач прийшов просто зустрітися з українськими виконавцями. Але на кожному концерті відчувалося, що вони були здивовані, в хорошому сенсі цього слова, і дуже задоволені".

Виступи проходили перед українською громадою, яка із великим емоційним піднесенням зустрічала земляків.

Йосип Іванович, очільник українського народного колективу "Родина" в Празі:

"Ми запрошуємо до нашої громади українські колективи на виступи, але театр до нас приїздить взагалі вперше. Вони відпрацювали на "відмінно"! Ми б були раді, якби вони змогли ще раз до нас завітати.

Пані Ярослава: "Ми просто зачаровані тим, що сьогодні побачили! Дякуємо щиро організаторам і тим, хто велетенську працю вклав у це дійство. І просимо вас ласкаво – приїжджайте до нас. Ми хотіли б, щоб до нас приїжджали частіше і навчали українським традиціям наших дітей, які вже тут народилися. Бо діти забувають мову, не знають пісні. Хотілося, щоб вчили, і як казав Шевченко – "і чужого навчайтесь, і свого не цурайтесь".

В Німеччині на концертний виступ театру-лабораторії "Бурсаки" Житомирського держуніверситету імені І.Франка завітав Генеральний консул України в Мюнхені пан Вадим Костюк:

"Такі обміни необхідні, адже вони дають змогу дізнатися більше про Україну, і більше позитивного. До того ж, українці отримують можливість в такий спосіб побачити життя в європейських країнах і зрозуміти, до чого ми прагнемо в нашому майбутньому".

Європейські гастролі житомирян перед української громадою проходили в рамках міжнародного проекту "Інтеграція та мир через театр", організаторами якого з українського сторони виступила Асоціація КВН України та її виконавчий директор Асоціації КВН України Володимир Виговський: "Проект дуже успішний. Ті, можливо, невеликі зали були переповнені глядачами, які оваціями зустрічали наших артистів. В Німеччині на захід завітав консул України в Мюнхені пан Вадим Костюк. І це не в перше, він також відвідував і попередні наші проекти. Приємним є і той факт, що фактично на всіх заходах місцеві організатори пропонували подальшу співпрацю. Вже є офіційні домовленості про такі проекти в наступному році".

З німецької сторони реалізацією проекту займалася громадська організація "Російськомовна молодь Німеччини", яка об’єднує людей, які приїхали з територій колишнього Радянського Союзу. Голова організації Ернст Штромайер:

"Це вже четверта зустріч тут, в Німеччині, з нашим українським партнером. Ми дуже раді, що знайшли такого гарного співорганізатора наших спільних заходів з таким гарним розумінням європейської культури. Кожен раз тема нашої зустрічі змінюється. Цього разу така форма – це театр. Ще раз наголошую, що стосунки між молоддю різних країн можуть розвиватися, коли є спільна форма роботи та спільний інтерес. Ми плануємо продовжувати подібні співпраці з українською стороною".

Додамо, що проект було здійснено в рамках німецько-українського молодіжного обміну за програмою "Meet up!" ("Зустрітися!") Фонду EVZ "Erinnerung. Verantwortung. Zukunft" ("Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє") молодіжних організацій "JuWelt/DJR е.V." (Штутгарт, Німеччина) разом з молодіжною організацією "Aсоціація "КВН України" (Житомир, Україна).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #петроавраменко #ірина шинкарук #ніконорова #бурсаки #театр #прага #штудгард
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...