
12:23, 15 лютого 2016 р.
Найголовнішою проблемою дитячої онкології на Житомирщині є запізніла діагностика
15 лютого Україна спільно зі світовою спільнотою відзначає День онкохворої дитини (International Childhood Cancer Day). Ця дата вперше з'явилася у календарі в 2001 році, засновником цього дня виступила Всесвітня конфедерація батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO).
Основною метою цього дня є інформування та привернення уваги суспільства до дітей, хворих на рак.
Щорічно від онкологічних захворювань на планеті помирають 90 тисяч дітей, ще майже 180 тисячам ставлять страшний діагноз «рак». В Україні такий діагноз отримують більше ніж тисяча дітей, в нашій області - 30–40.
На Житомирщині рівень дитячої онкологічної захворюваності протягом останніх десяти років залишається стабільним. Показник захворюваності коливається від 12,4 до 15,6 (на 100 тис. дітей). Перше місце займають лейкози та лімфоми (частка їх коливається від 31 до 45%), на другому місці - злоякісні новоутворення головного мозку (17-19%), на третьому - злоякісні пухлини м’яких тканин - (14-15%). Захворюваність та розповсюдженість злоякісних пухлин у підлітків у 1,5 рази перевищує ці показники у дітей.
Смертність дітей від злоякісних новоутворень посідає 5-е місце в структурі дитячої смертності, поступаючись нещасним випадкам, перинатальній смертності, вродженим аномаліям, хворобам нервової системи. В Україні виживають 50% дітей з онкологічними захворюваннями, у світі - 66-79%.
Дитячий рак буває дуже важко розпізнати, в основному через те, що його симптоми подібні до багатьох поширених хвороб або травм. Ми не насторожуємося, коли діти хворіють, ходять з «синцями», але ці симптоми можуть замаскувати ранні ознаки злоякісного захворювання. Батьки мають бути впевненими, що їх дитина проходить регулярні медичні огляди в школі або в садку, а при появі незвичайних симптомів або незвичайного перебігу хвороби звернутися до лікаря самостійно.
Батьків мають насторожити:
- затяжна підвищена температура тіла;
- поява ущільнень та припухлостей, які важко пояснити;
- слабкість та блідість без явної причини;
- схильність до крововиливів та гематом;
- повторні болі в певній ділянці тіла;
- порушення ходи;
- частий головний біль, іноді – з епізодами блювання;
- раптове порушення зору;
- стрімка втрата ваги
Більшість із цих симптомів, на щастя, бувають ознаками якогось інфекційного захворювання або травми. Але саме настороженість батьків і лікарів дозволить виявити злоякісний процес серед маси подібних «звичайних» дитячих захворювань.
Найголовнішою проблемою дитячої онкології в нашій області, як і по Україні в цілому, є запізніла діагностика злоякісних захворювань.
Якщо хвороба виявляється на першій або другій стадіях, лікування, як правило, веде до сприятливого результату. Однак десята частина випадків раку виявляється тільки на третій стадії, а у восьми відсотків дітей його діагностують лише на четвертій стадії. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання, правильно його лікувати. Переоцінити важливість цього моменту важко – діти, на відміну від дорослих, мають 70-80 % шансів на повне одужання.
Так стверджують дитячі онкологи, які щодня разом з батьками хворих дітей борються за життя маленьких онкологічних хворих. Але багато що в боротьбі за життя дітей, хворих на рак, залежить і від того, наскільки суспільство упевнене, що ця боротьба здатна принести успіх, наскільки ми віримо в можливість повного одужання.
Хворі діти потребують як ліків, так і людської щирості та підтримки.
Не один рік діти онкогематологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні відчувають турботу вчителів та учнів шкіл міста Житомира, колективів та студентів Житомирського національного агроекологічного університету, університету «Україна», Житомирського державного університету ім. І.Франка. Учні та студенти влаштовують для дітей концерти з нагоди свят, дарують іграшки та книжки, здають кров.
Вагому психологічну та матеріальну підтримку дітям у відділенні надають Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя», благодійні фонди «Всесвіт за майбутнє», молодіжна громадська організація «АРТ-село», які відвідують хворих у відділенні, проводять з ними заняття з арт-терапії, влаштовують благодійні аукціони з метою збору коштів для онкохворих діток.
Ми вдячні всім, хто допомагає дітям з важкою недугою. Закликаємо всіх небайдужих зробити свій внесок у спільну справу збереження дитячого життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
12:22, 19 квітня
21:35, 13 квітня
1
14:01, 15 квітня
11
10:56, 13 квітня
18:49, 15 квітня
live comments feed...