• Головна
  • День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі
13:15, 7 лютого 2012 р.

День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі

Суботнього дня Бердичівський медичний коледж провів День відкритих дверей для абітурієнтів та їх батьків. На вході усім, кого зацікавила подія вручали умови вступу на 2012-2013 навчальний рік. Сьогодні для коледжів прийшли скрутні часи і це підтверджують у приватних розмовах викладачі. Тепер навчальні заклади мусять конкурувати за майбутнього студента. Задля залучення їх до початку нового навчального року подібні заходи проводяться в перший місяць календарного року. Бердичівський медичний коледж зробив акцент на тому, що він входить в десятку кращих медичних закладів І-ІІ рівнів акредитації в Україні. Це гарне позиціонування позитивно вплинуло й на відгуки батьків та школярів, які відвідали освітній медичний заклад.
«Кожна школа славна своїми учнями, казав колись Пирогов. Тепер ці слова являються девізом нашого коледжу. По архівним даним, медичний технікум засновано у 1930 році за двома напрямками – акушерський і помічників лікарів. У 2004 році Медичне училище перейменовано у коледж. На сьогодні ми маємо прекрасний колектив», - з цих слів розпочалося представлення для майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків Медичного коледжу його директором Володимиром Клименюком.
Згадала адміністрація закладу й відомих випускників: Олександра Кучеренка, доктора медичних наук, професора кафедри шпитальної хірургії Вінницького медичного інституту, головного хірурга Петра Вишневського та багатьох інших. «Сьогодні випускники коледжу працюють по всьому світі», - наголосив директор Медколеджу.
Розповів Володимир Клименюк і про майбутні плани:«На сьогоднішній день, ми маємо чотири корпуси. Нещодавно нам передали сусіднє приміщення колишнього МРЕВ. Робимо ремонт, в майбутньому там планується розмістити адміністрацію, а в головному приміщенні розширити кількість навчальних кабінетів. З медичним Університетом підписано договір про створення науково-медичного комплексу і в жовтні цього року плануємо відкрити бакалаврат. Вже протягом шести років діє відділення стоматології, до готують зубних техніків. Вже готова проектна документація на ремонт фасаду центрального корпусу коледжу».
У відносинах зі студентами директор наголосив, що коледж – це вже не школа, тут пропущений матеріал потрібно відпрацьовувати, адже медицина не терпить лінощів. Окрім того, в Бердичівському медколеджі проводиться опитування, щоб «з’ясувати чи дитина сама прийшла чи це виконання бажання батьків». «Трапляються й прикрі випадки, але ми виключаємо лише тоді, коли вже нічого не можемо зробити», - заспокоїв батьків пан директор.
На 2012-2013 навчальні роки коледж оголосив про набір студентів на денну форму навчання за державним замовленням та на умовах контракту. На базі 9 класів традиційно готують спеціальності: «Лікувальна справа» кваліфікація фельдшер, «Сестринська справа» кваліфікація медична сестра та «Стоматологія ортопедична» кваліфікація зубний технік. Прийом документів здійснюється з 2 липня по 20 липня.
Після виступу, батьки зокрема цікавилися чи є гуртожиток для студентів, чи можна вступати до коледжу з інших областей, яка ситуація з подальшим працевлаштуванням по завершенні навчання. На усі питання директор намагався відповідати без зайвого прикрашання. Володимир Клименюк повідомив, що мер Василь Мазур обіцяє дати недалеко від закладу землю для спорудження гуртожитку. Пропонувалося викупити колишній готель «Дружба», але коледж такої суми не має.
У відповідях батькам керівники навчального закладу повідомили, що вступати до Бердичівського медичного коледжу можна з будь-якої області. Згідно «Закону України про освіту» в коледжі 51% бюджетних місць і 49% так званих контрактних. Якщо дитина навчалася на державному замовленні, то вона повинна по закінченню відпрацювати три роки на Житомирщині.
Окрім загальних спеціальностей, в коледжі існують курси масажу та косметології. Причому, на переконання директора, ні в Житомирі, ні у Вінниці нічого подібного нема. «Дорога оплата у зв’язку зі зміною програми найближчим часом повинна зменшитись приблизно удвічі», - пояснив Володимир Клименюк.
Костянтин Собченко, завідуючий відділенням лікувальна справа провів детальну екскурсію навчальними аудиторіями центрального корпусу коледжу: «Тут навчаються студенти другого, третього і четвертого курсів. На третьому поверсі знаходиться навчальна частина – це як учительська в школі, тут же знаходяться дві лекційні аудиторії. Як правило, в ній вміщається 60 чоловік. Мультимедійна або відео система дозволяє проводити наглядний показ теми навчання та прикладів».
На прикладі хірургії зав. відділенням показав аудиторію для практичних занять: «Тут навчається група з десяти чоловік, на відміну від лекційного заняття. Для хірургії треба інструментарій, навики, різноманітні фантоми, щоб відпрацювати усе необхідне. Окрім хірургічного кабінету, тут є педіатричний кабінет, на першому поверсі кабінет терапії, а на другому - акушерства та гінекології».
Комп’ютерний клас та бібліотека в медичному коледжі під’єднані до всесвітньої мережі Інтернет: «Тут студенти вивчають основи інформатики, медичної інформатики та біологічної фізики. Все необхідне у студентів є».
В минулому році Тернопільський та Київський медичний Університети почали зараховувати випускників Бердичівського коледжу без зовнішнього незалежного тестування на другий курс будь-якого факультету. У ВНЗ вже безпосередньо здається лише профільний іспит. У цей перехідний період, інші навчальні заклади зараховують наших студентів таким чином поки лише на контрактну форму навчання, хоча далі – буде видно, переконані в адміністрації коледжу.
Цікавились батьки й самим наболілим – вартістю навчання. «Якщо ви поступаєте на контрактну форму навчання собівартість буде коштувати в рік у межах 7,5 – 8 тисяч гривень. Поки точно сказати не маємо змоги. В договорі прописується стабільна ціна з похибкою на рівень інфляції. Оплата, при вступі дитини на перший курс здійснюється за перший семестр, а надалі може відбуватися чи поквартально чи помісячно, через погодження з директором», - розповів Костянтин Собченко.
Нагадаємо, Бердичівський медичний коледж державною акредитаційною комісією Міністерства освіти та науки України атестовано, ліцензовано та акредитовано як вищий навчальний заклад І рівня акредитації. Випускники коледжу отримують диплом молодшого медичного спеціаліста.
Для підготовки висококваліфікованих спеціалістів та збереження навчально-виховного процесу коледж має три навчальні корпуси на території міста Бердичева, 24 кабінети, 2 комп’ютерні класи, 22 навчальні кімнати на клінічних базах міської, районної лікарень, обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни, сучасну аудіо та відеотехніку, бібліотеку з її 40 тисячами примірників навчально-методичної та художньої літератури, комп’ютеризований читальний зал, студентські буфети, медичний пункт. Працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції.
Під час навчання студенти коледжу мають можливість пройти курси з «Основ лікувального масажу» і отримати посвідчення державного зразка.
Упродовж останніх семи років медичний коледж виборює призові місця у Всеукраїнському ліцензійному іспиті з основ сестринської справи «Крок-М» і не виходить з числа першої десятки серед 114 медичних коледжів України

День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-1
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-2
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-3
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-4
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-5
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-6
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-7
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-8
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-9
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-10
День відкритих дверей в Бердичівському медичному коледжі, фото-11
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...