16:34, 23 травня 2018 р.
У міських водоймах Житомира перевірили якість води
Протягом травня місяця ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр” та його територіальні підрозділи здійснили моніторингові дослідження води відкритих водойм у місцях масового відпочинку населення в Житомирській області з метою з’ясування придатності водних об’єктів до рекреаційного та оздоровчого використання.
За результатами проведених досліджень вода відповідає вимогам санітарних норм в м.Житомир та Житомирському районі, а саме:
дорослий та дитячий пляжі на р.Тетерів в Гідропарку, колишні кар’єри силікатного заводу с. Слобода-Селець, кар’єр пров. Комунальний в районі Польової, кар’єр по вул. Миру на Богунії, озеро “Мельком” в с. Сонячне; Малинському районі – р.Ірша в місці відпочинку, р.Візня (с. Ворсівка); Радомишльському – р. Мика та р. Тетерів в місцях відпочинку (м.Радомишль); Романівському – р.Лісна (смт.Романів) та р. Случ (смт. Миропіль); Любарському – місця масового купання та відпочинку на р. Случ (смт. Любар та с. Нова Чортория); Чуднівському – р. Тетерів дорослий та дитячий пляжі (м.Чуднів); Овруцькому – урочище “Глибоке озеро”, р.Норинь; Черняхівському – р.Очеретянка (смт.Черняхів) та р.Бистріївка (смт.Головино); Брусилівському – став “Тихі верби”, р. Здвиж (смт.Брусилів), Водотийське водосховище; Пулинському – кар’єр та став цегельного заводу (смт.Пулини).
Не відповідає за санітарно-хімічними показниками вода:
в Народицькому районі – р.Уж (смт. Народичі); Коростишівському – р.Тетерів, озеро №1 (м.Коростишів); Олевському – р.Уборть, р. Перга, ставки і озера (с.Кишин, с.Кам’янка, с. Журбовичі, Стовпинка, с. Хмелівка, с. Новоозерянка, смт.Дружба); Ємільчинському – р. Уборть, ставки (с.Куліші, с. Бастова Рудня, с. Бараші, с. Симони, с. Миколаївка); Коростенському – р. Уж в межах м.Коростень; Лугинському – р. Товста та р.Жерев в межах смт.Лугини; Хорошівському – зона відпочинку в межах смт.Хорошів, р. Ірша в межах смт. Нова-Борова, смт.Іршанськ, с. Дворище, с.Гута, с. Зубринка; Андрушівському – р. Гуйва; Ружинському – р. Роставиця в межах смт.Ружин; Попільнянському – ставок с. Макарівка; Бердичівському – р. Гнилоп’ять, та ставки в межах м.Бердичів.
За мікробіологічними показниками виявлено відхилення в Новоград-Волинському та Баранівському районах – р.Случ, місця масового відпочинку населення; Коростишівському – озеро №1 (м.Коростишів); Ємільчинському – р.Уборть (с.Підлуби та пляж смт Ємільчине); Коростенський – р.Уж в зоні відпочинку в м.Коростень; Лугинський – р.Товста та р.Жерев (смт.Лугини)
Відповідно до проведених досліджень невідповідність води встановлена за санітарно-хімічними (БСК-5, ХСК), органолептичними та мікробіологічним (індекс ЛКП) показниками.
Різке зростання ХСК води свідчить про забруднення водойми органічними сполуками і вимагає застосування відповідних заходів для її очистки.
Збільшення ХСК у воді, як правило, є наслідком забруднення її побутовими, промисловими та сільськогосподарськими стоками, що свідчить про неефективну роботу очисних споруд, а перевищення індексу ЛКП – про неякісну або повну відсутність дезінфекції каналізаційних стоків.
У воді, де виявлено перевищення вмісту хімічних речовин, фахівці ОЛЦ купатись не рекомендують. Особливо це стосується осіб із захворюваннями шкіри, або схильних до алергічних реакцій.
Вказана вода не додасть здоров’я людині.
А у воді, в якій виявлені перевищення за мікробіологічними показниками, купатися взагалі небезпечно, так як в даному випадку є висока ймовірність захворіти на інфекційні хвороби.
Про всі випадки відхилення від нормативних рівнів обласний лабораторний центр та його територіальні підрозділи повідомили органи виконавчої влади та місцевого самоврядування для прийняття відповідних заходів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:08
28 грудня
20:05
28 грудня
ТОП новини
Оголошення
18:56, 17 грудня
23:12, 25 грудня
11:34, 26 грудня
live comments feed...