• Головна
  • У Житомирі відкрили школу історичного фехтування
12:30, 4 лютого 2020 р.
Надійне джерело

У Житомирі відкрили школу історичного фехтування

У Житомирі відкрили школу історичного фехтування

В Україні все більшу популярність завойовує середньовічний історичний бій. З 2016 року його внесено до реєстру визнаних видів спорту. Віднедавна у Житомирі діє школа історичного фехтування та повноконтактних боїв "Фрібург Бер". Сьогодні під час зустрічі у міській раді  керівник організації  Василь Назаров, чемпіон України в номінаціях "Щит-меч" та "Меч-меч", презентував  роботу школи та розповів про напрямки лицарського спорту.

Середньовічний бій об’єднує в собі  фехтування різною зброєю (мечі, шаблі, сокири, алебарди) та повноконтактні бої. При цьому кожен боєць може використовувати свої унікальні спорядження і зброю, застосовувати різні техніки і тактики бою.  Цей вид спорту, як і будь-який інший,  ділиться на номінації.

"Фехтування має напрямки. Наприклад, номінація "Щит-меч" - коли використовується тільки меч; "Довгий меч" чи інша назва "Полуторний меч" –  це меч у дві руки; номінація "Алебарда" - сокира в дві руки; номінація "Повний контакт" - бій зі щитом, кулаком, -  розповідає Василь Назаров, показуючи спортивні моделі для фехтування та обладунки.

У металевих обладунках тренуються тільки юнаки і дорослі. Діти ж займаються в м’яких тренувальних аналогах з відповідними захистами голови, кисті рук, ніг та ін. До речі, школа має свою майстерню з виготовлення інвентарю для фехтування.

"Тренування проходять регулярно  5 разів на тиждень, з них 2 заняття зі стрільби з лука і 3 – з фехтування та повноконтактних боїв", – зазначають спортсмени.

Наразі у них займаються як дорослі, так і діти, а  спеціальна програма розроблена  самим засновником фехтувальної  школи. Організатори школи кажуть, що коли людина тільки розпочинає займатися, вона має пройти загальну  фізичну підготовку.  Три роки –  це той  період, за який  спортсмен проходить програму школи та може досягти  вищого професійного рівня.  

"Наша програма розписана на три роки. За цей період людини повністю може пройти номінації від "Щит-меч" і закінчити професійними поєдинками", - говорить спортсмен.

Під час зустрічі юні житомирські лицарі поділилися, чому вчить їх такий молодий і видовищний вид спорту. Мовляв, набули навичок комунікації з людьми та стали більш вільно себе почувати. Хтось перейшов з іншого виду спорту, як от наймолодший десятирічний Любомир Маківський.

"Займаюся  2,5 місяці, прийшов зі спорту теквондо. Подобається битися мечами з різними комбінаціями. На змагання ще не їздив, але готуюся", - розповідає хлопець.

Когось приваблюють світ Середньовіччя та жага до бойових мистецтв.  Тут - поєднання гарної фізичної підготовки, спортивного адреналіну, дослідження історії та подорожі фортецями і замками.

"Багато мандруємо. Це і змагання  біля моря, і в Карпатах. Їздили в Польщу, де проходила Грюндвальська битва. Тут були і кіннота, і лучники, і з гармат стріляли. Була велика картина бою» , - говорить Олексій Назаров.

До слова, житомирські лицарі вдало виступили на Чемпіонаті України з історичного фехтування "Кубок Виклику", що проходив у Харкові. До Житомира  школа "Фрібург Бер" привезла три золота у номінаціях "Щит-меч" та "Меч-меч".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #історичное фехтування #школа #лицарі #лицарський спорт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...