10:45, 1 лютого 2013 р.
Дружинники допомагають міліціонерам ловити злочинців
На Житомирщині патрулювати вулиці міст і селищ міліції допомагають дружинники. Ці люди працюють на різних підприємствах, в державних та приватних установах і організаціях, дехто вже знаходиться на заслуженому відпочинку. Але всі вони долучаються до справи забезпечення спокою та безпеки на вулицях населених пунктів області.
Два представники громадського формування і співробітник спецпідрозділу «Беркут» - ось один з екіпажів, що заступає на охорону правопорядку в м.Житомирі щодоби. Фактично, це додатковий наряд патрулювання до основної міліційної рознарядки. Їх основне завдання – попередження адміністративних правопорушень і кримінальних проявів, а також безпосереднє надання допомоги працівникам міліції у розкритті того чи іншого злодіяння та затриманні винних у їх скоєнні.
– Більшість правопорушень ми виявляємо у темну пору доби, - розповідає боєць-спецпризначенець «Беркута» Володимир Баранкевич, що заступає на охорону громадського порядку на вулицях Житомира разом з представниками громадського формування «Асоціація «Дружинник». - Часто доводиться вгамовувати нетверезих відвідувачів кафе та розважальних закладів, надавати допомогу дільничним інспекторам міліції під час обслуговування викликів громадян. Інколи відпрацьовуємо вулиці за орієнтуваннями про розшук підозрюваних або зниклих громадян. Ми маємо постійний зв'язок із оперативним черговим райвідділу міліції та черговим оператором охоронної структури, тому постійно знаємо про стан оперативної обстановки на нашому маршруті, можемо швидко зреагувати на будь-яку ситуацію.
Як повідомив начальник управління громадської безпеки УМВС України в Житомирській області Юрій Лебідь, завдяки збільшенню чисельності патрулів з’явилася змога забезпечити правопорядок на більшій території обслуговування. А це значить, що допомога громадянам надається швидше.
Окрім того, на Житомирщині існує практика залучення до спільної охорони правопорядку представників недержавних охоронних структур. Наприклад у згадане вже формування «Асоціація «Дружинник» на добровільних засадах увійшла значна частина працівників однієї з таких охоронних фірм.
– Така практика, запроваджена раніше в якості експерименту, виялася вдалою, - продовжує керівник УГБ УМВС Юрій Лебідь, - адже працювати охоронцями часто йдуть колишні працівники органів внутрішніх справ та інших силових відомств, які вже мають певний досвід правоохоронної діяльності. Тому не дивно, що співпраця з ними дає найкращі результати.
Відтак, на територіях міст Житомира, Бердичева, Коростеня та Новограда-Волинського до охорони громадського порядку щоденно залучаються 15 спільних мобільних груп, 9 із них – в обласному центрі. Про ефективність їх діяльності свідчить і статистика: спільними нарядами вже розкрито 14 кримінальних правопорушень, серед яких розбої, грабежі, крадіжки, факти незаконного обігу наркотичних речовин тощо. Припинено понад 700 порушень адміністративного законодавства, пов’язаних з появою у нетверезому вигляді та розпиття спиртних напоїв у громадських місцях, дрібне хуліганство та куріння у заборонених місцях.
Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону» було прийнято в 2000 році. Цей законодавчий акт дозволяє небайдужим громадянам долучитися до справи охорони правопорядку разом з працівниками міліції. На сьогоднішній день у Житомирській області налічується близько сотні формувань з охорони громадського порядку, до складу яких входять майже 2,5 тисяч дружинників.
Водночас пересічні громадяни висловлюють думку про те, що допомагати міліції у справі охорони громадського порядку – гарна справа, що потребує спільних зусиль громади та МВС. А отже, всі бажаючі можуть долучитися до неї, створивши нові громадські формування, або приєднавшись до вже існуючих.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:53
Вчора
16:48
Вчора
Оголошення
10:15, 29 жовтня
10:15, 29 жовтня
16:21, Вчора
16:20, Вчора
10:15, 29 жовтня
live comments feed...