• Головна
  • В Житомирі працівники ТТУ планують страйк через невиплату заробітної плати
13:30, 7 лютого 2013 р.

В Житомирі працівники ТТУ планують страйк через невиплату заробітної плати

Щороку 938 робітникам Житомирського ТТУ державою своєчасно не виплачується заробітна плата, що є  грубим порушенням Конституції України,  трудового законодавства України, порушенням прав людини, а також невиконанням наказу Президента України про термінове погашення заборгованості по зарплаті.
Влада на звернення та вимоги працівників не реагує.

На сьогодні борг по зарплаті працівників ТТУ складає 5 мільйонів 500 тисяч гривен: за листопад 2012 року - 1 042,8 грн., за грудень – 2 306,0 грн., а також 2,1 млн. грн. за січень 2013 року.

Люди доведені до відчаю. В зв’язку з відсутністю коштів, сім’ї  працівників позбавлені елементарних умов для існування, не мають коштів навіть на повноцінне харчування, а навчати дітей, оплачувати комунальні рахунки, купувати одяг і ліки вже практично нема на що.    

Прокуратурою м. Житомира, за дорученням прокуратури області, проведено перевірку додержання законодавства про оплату праці службовими особами КП “Житомирське трамвайно-тролейбусне управління». За результатами перевірки прокуратурою м. Житомира на ім’я Житомирського міського голови внесено подання з вимогою вжити дієвих заходів щодо координації діяльності підприємства, яке входить у систему управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради з питань оплати праці.

Розподіл субвенції на пільгове перевезення в області проводиться не на користь ТТУ. За 11 місяців 2012 року лише електротранспортом м. Житомира перевезено 45,5 млн. пасажирів (25,5млн. пасажирів – пільговики), а всіма маршрутними автобусами м. Житомира перевезено 33,4 млн. пасажирів., що на 27% менше, ніж електротранспортом. Враховуючи, що біля 60% пасажирів міськелектротранспорту складають пільговики, є всі підстави спрямовувати не менше 60% від загальної суми субвенції, яка надходить в область на пільгове перевезення міськелектротранспортом.

Систематична невиплата заробітної плати на нашому підприємстві породжує зневіру в здатності (або в бажанні) влади зупинити безчинство, попрання людських прав та навести елементарний порядок у своєчасній виплаті заробітної плати на підприємстві.

Єдине, що нам залишається - це вдатись до акцій протесту, які будуть продовжуватись до тих пір, допоки влада, яку ми обирали, не перестане порушувати наші права та Конституцію і не виконає усі наші вимоги.
Враховуючи викладене ми, учасники акції протесту, направляємо Резолюцію Президенту України В. Януковичу, оскільки усі гілки влади в Україні перебувають  під його впливом і відповідальністю, прем’єр-міністру М.Азарову, а також проголошуємо наступні вимоги і до губернатора Житомирської області та Генеральної прокуратури:

Ми, працівники КП “Житомирське трамвайно-тролейбусне управління», як громадяни України, заявляємо рішучий протест проти систематичного порушення наших законних прав і свобод, а також законодавства України.

Звертаємось до Президента України В. Януковича зобов’язати структури виконавчої влади розібратись в ситуації систематичного недофінансуванням КП “Житомирське трамвайно-тролейбусне управління», яка повторюється  щороку та вирішити питання забезпечення нормальної роботи підприємства.


Вимагаємо терміново в повному об’ємі погасити заборгованість із заробітної плати працівникам КП «Житомирського трамвайно – тролейбусного управління» в сумі  5,5  млн.грн.   

- Унеможливити в подальшому такі порушення Конституції та законодавства України стосовно працівників Житомирського ТТУ на яких повсякчас лежить відповідальність за безпеку руху вулицями міста та безпеку пасажирів. Ці люди мають право на гідні умови життя та праці.

- Виплатити Житомирському трамвайно – тролейбусному управлінню в повному  об’ємі борг по субвенціях  в сумі 5.5 млн. грн.

- Вимагаємо переглянути Житомирською облдержадміністрацією систему розподілу суми субвенції, тому що електротранспортом перевозиться значно більше пасажирів, чим автомобільним транспортом по області! У інших регіонах ТТУ отримує набагато більший відсоток від суми субвенції, чим наше.

- Збільшити на 2013 рік розмір субвенції з державного бюджету за пільгове перевезення громадян з встановлених  15,6 млн. грн. до величини розрахункової субвенції  - 35,9 млн. грн.

- Відновити державну програму фінансування підприємства електротранспорту для оновлення рухомого складу. Адже більшість наших тролейбусів і трамваїв вже вичерпали свої ресурси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...