09:03, 12 лютого 2013 р.
12 лютого. Цей день в історії
12 лютого відзначають саме "жирне" свято - Міжнародний День млинця. Історія дня млинця налічує вже більше 500 років. А почалось все в Англії (місто Олбі) під час Великого посту 1445 року. Згідно з легендою одна з городянок потайки смажила у себе на кухні млинці, коли несподівано пролунав дзвін. Від несподіванки жінка злякалася і побігла до церкви ... прямо зі сковорідкою, на якій смажився млинець!
Дана історія дала початок кумеднії традиції. Тепер щороку 12 лютого в англійському містечку Олбі проводиться забіг з млинцями. Господині, неодмінно в платтях і фартухах, пробігають задану дистанцію зі сковорідкою в руках. На сковорідці, звичайно ж, красується млинець, який господині періодично підкидають в повітря. Всі млинці, які "дожилвають" до фіналу урочисто з'їдаються!
Своє професійне свято сьогодні відзначають наші "земні" амури. Починаючи з 2010 року, 12 лютого вважається Міжнародним Днем Шлюбних агентств. Цікаво, що свято спочатку затвердили на Україні і лише потім його радісно підхопили такі країни як США, Канада, Німеччина, Франція та Іспанія. Між тим, самі шлюбні агентства існують вже понад 300 років!
Перше шлюбне агентсво було відкрито в Лондоні в 1650 році, і називалося «Бюро зустрічей і адрес». З тих пір пошук дружина по оголошенню став дуже популярний. Актуальність даний вид знайомств не втратив і в наші дні.
Релігійні свята:
12 лютого святкуємо пам'ять трьох великих і дуже визначних ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Івана Золотоустого. В нашому народі цей празник знаний, як свято «Трьох Святителів».
Три отці - ієрархи-святителі це провідні вчителі віри, святості й науки Христової Церкви. Вони передали нам чисту віру Нікейського Собору, вони пояснили нам догмати про Святу Трійцю, Христове Божество та Пресвяту Євхаристію.
За їхні заслуги наша Східна Церква називає їх у своїх Богослужіннях рівноапостольними, органами Святого Духа, колонами Церкви та вчителями вселенної. Всі вони жили в четвертому столітті — золотому віці християнської віри. Св. Василій і св. Григорій це сини славної Каппадокії, в Малій Азії, друзі і майже однолітки. Св. Іван Золотоустий — з Антіохії і був молодший від них на 20 років. Всіх їх єднала апостольська ревність за святу віру і спасіння душ.
Іменини - Василь, Григорій, Іполит, Петро, Федір, Стефан
Події:
1829 — Олександр Пушкін завершив поему «Полтава».
1914 — Перший політ літака «Ілля Муромець» (конструкції киянина Ігоря Сікорського) з 16 пасажирами на борту.
1918 — У Коростені Мала Рада УНР прийняла Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави.
1924 — Мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.
1924 — Прем'єра «Блакитної рапсодії» Джорджа Гершвіна.
1936 — У Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.
1939 — Відбулися перші вибори до Сейму Карпатської України.
1946 — Вінстон Черчілль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: «No Comments».
1960 — У Києві став до ладу перший український ядерний реактор (дослідницький ВВР-М в Інституті фізики АН УРСР — тепер в Інституті ядерних досліджень НАНУ).
1964 — Арешт в Ленінграді поета Йосифа Бродського.
1974 — У Москві заарештовано Олександра Солженіцина.
Народилися:
1572 — Джон Донн, англійський поет, чиї слова Ернест Хемінгуей використав як епіграф до роману «По кому подзвін»;
1637 — Ян Сваммердам, голландський фізіолог, який відкрив червоні кров'яні тіла;
1809 — Чарлз Дарвін, англійський натураліст (теорія еволюції, принципи природного добору);
1809 — Авраам Лінкольн, 16-й президент США. І донині Авраам Лінкольн вважається одним із самих інтелектуальних президентів Сполучених Штатів. В знак подяки американського народу у Вашингтоні шістнадцятому президентові Авраму Лінкольну споруджений меморіал як одному з чотирьох президентів, що визначили історичний розвиток Сполучених Штатів Америки. День народження Авраама Лінкольна є національним святом в деяких штатах Сполучених Штатів. Також Лінкольн зображений на банкноті в 5 доларів.
1871 — Лесь Мартович, український письменник та громадський діяч;
1881 — Анна Павлова, зірка російського балету;
1884 — Наталія Полонська-Василенко, український історик;
1901 — Іван Сенченко, український письменник.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:53
Вчора
16:48
Вчора
Оголошення
15:41, Сьогодні
1
15:41, Сьогодні
15:41, Сьогодні
8
15:41, Сьогодні
1
live comments feed...