13:30, 24 липня 2020 р.
Надійне джерело
Що варто відвідати на Житомирщині
Пропонуємо поринути у захоплюючу подорож Житомирською областю. Тут дійсно є, що побачити та де мандрувати.
Новоград-Волинський
Раніше це місто мало назву Звягель. Місцина на березі річки Смолки вперше згадується в Іпатіївському літописі 1257 року – його дощенту зруйнував Данило Галицький. За часів Великого князівства Литовського містом володіли князі Звягельські, а з 1502 року – Костянтин Острозький, який побудував тут замок. Фортеця до 1648 року була непорушною. Тепер від стін залишилося декілька фрагментів стін і фундамент.
Та й загалом, від старого міста не залишилося ні ринку, ні ратуші, ні костелу та князівського палацу. Самі залишки фортеці місцеві жителі називають просто “стіною”. За часів незалежності тут були проведені реставраційні роботи, надбудовано вежу та поставлено дзвін. Звягель перейменовано на Новоград-Волинський у 1793 році, коли увійшов до складу Російської імперії.
Цікаво знати! У 1871 році тут народилася Леся Українка.
Турчинівка
Тут варто заглянути до палацу цукрових магнатів Терещенків. Почав його будівництво Федір Терещенко в 1889 році, як придане для своєї доньки Наталії. Вона вийшла заміж за бердичівського дворянина Сергія Уварова. А турчинівський палац Терещенки-Уварови використовували винятково для заміського відпочинку, оскільки в основному мешкали в Києві.
Втім, коли в країну прийшла жовтнева революція, подружжя перебралося жити в Турчинівку. Ви не повірите, але в цьому палаці вони жили скромно та навіть без прислуги. В джерелах мовиться, що коли до палацу прийшли більшовики, то вони переплутали саму господиню з прислугою. Господиня швидко зорієнтувалася та сказала, що вона зараз покличе власницю маєтку, а сама сіла на коня та втекла з Турчинівки.
Замок Радомисль
Він порівняно нещодавно з’явився на туристичній карті України – у 2011 році. Знаходиться він у місті Радомишль, що за 100 км від Києва.
Цікаво, що в 1612 році монахи Києво-Печерської Лаври побудували тут першу в Центральній Україні Папірню (паперову фабрику). Вже у 1902 році спорудження було перебудовано з використанням червоної цегли та стало млином. У 1989 році він працював останній раз. А вже у наступні два десятиліття замок просто занепадав.
У 2007 році відновлювати “папірню” почала Ольга Богомолець – відомий лікар, меценат і громадський діяч. Тепер тут історико-культурний комплекс з єдиним у світі музеєм української ікони.
Кам’яне село
Це кілька гектарів лісу, на яких розкидані валуни величезних розмірів. У принципі такі величезні камені можна знайти в багатьох місцях країни, але лише в Кам’яному селі вони знаходяться в глухому лісі, що робить їх більш загадковими.
Вчені поки не можуть точно визначити походження каменів. Є два варіанти: вони були принесені льодовиком зі Скандинавії або камені – залишки древніх високих гір, які були на цій території.
До слова, фотографувати можна спокійно, але потрібно не відділятися, якщо ви їдете групою, адже місцями тут зникає зв’язок.
Дениші
Це ще одне невеличке село біля Житомира. Тут можна побачити кілька цікавих і мальовничих місцин. У самих Денишах на іншому березі річки Тетерев розташовані руїни садиби тих же цукрових магнатів Терещенків.
Скелясті береги біля греблі популярні серед скелелазів усіх рівнів, а неподалік у селі Тригір’ї знаходиться монастир, з території якого відкриваються гарні краєвиди.
Коростишівський кар’єр
Неподалік від Києва вздовж Житомирської траси розташовано кілька цікавих гранітних кар’єрів. Зараз вони заповнені водою та перетворилися на улюблені місця відпочинку.
Сектор культури і туризму ЖРДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:00
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
Уроки з фінансової грамотності в дії: школярі Житомирщини знайшли кошти на байдарки у сільраді
Партнерський матеріал
17:00
24 грудня
Оголошення
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
live comments feed...