• Головна
  • Жертви трудового рабства на Житомирщині
09:00, 3 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Жертви трудового рабства на Житомирщині

Жертви трудового рабства на Житомирщині

Жертви трудового рабства на Житомирщині8 постраждалих від торгівлі людьми у Житомирській області, – такі дані навели у рамках засідання за «круглим столом» із нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

За статистичними даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), загалом в Україні від початку 2020 року 71% постраждалих від економічної експлуатації – чоловіки.

Згідно із соціальним опитуванням, у тенета работорговців потрапляють не лише люди неосвічені. Серед студентів є багато тих, які готові віддати свій паспорт, працювати у закритих приміщеннях, навіть незаконно перетнути кордон заради високих заробітків і примарного благополуччя.

«Люди їздять у громадському транспорті, бачать якісь об’яви, які гарантують великі заробітки – тисячі доларів – за роботу кур’єром. Потрібно замислитись над тим, чи може бути у кур’єра така висока заробітна плата. А потім, навіть не усвідомлюючи, що люди пропонують в якості кур’єра, вони потрапляють у такі тенета. Це великі ризики.

8 громадян, які отримали статус в нашій Житомирській області постраждалих від торгівлі людьми, працювали в нашій Житомирській області. Тобто работоргівля була в нашій області. Їх змушували важко працювати, відбираючи документи і не плативши заробітної плати. Один з них навіть отримав туберкульоз і лікувався півроку», – розповідає заступник директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Світлана Бойм.

За торгівлю людьми (ст. 149 ККУ) передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7-ми років і більше залежно від скоєного діяння, – кажуть у відділі боротьби зі злочинами ГУНП в області.

«Проблематика торгівлі людьми набула всесвітнього рівня, оскільки на даний час, як бачимо по статистиці, майже кожна країна втягнута в даний вид злочину. По Житомирській області в цьому році було виявлено 8 потерпілих. Було виявлено 4 особи, яким на даний час вже оголошено про підозру і кримінальне провадження скеровано до суду за ст. 149 (Торгівля людьми, – ред.), які використовували потерпілих у незаконній трудовій діяльності. Більшість потерпілих – це немісцеві особи, вихідці з західних регіонів України, а також було 2 громадянина Білорусі», – зазначає т. в. о. начальника відділу боротьби зі злочинами ГУНП в Житомирській області Вадим Рудзік.

Поліція застерігає людей і просить бути обережними, особливо при працевлаштуванні за кордоном. Такі послуги можуть надавати лише офіційні представники за наявності ліцензії, які видає Міністерство економіки. У Житомирській області таких офіційних ліцензіатів є 35.

Громадські організації теж не лишаються осторонь проблеми торгівлі людьми. ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» вже 20 років працює у цій сфері. Вони проводять превентивну роботу та надають допомогу постраждалим особам від торгівлі людьми.

«За роки нашої діяльності більше 270 мешканців Житомирської області отримали від нас допомогу за підтримки міжнародної організації по міграції. Це фінансова допомога, лікування і різні інші види допомог, які потребує людина. На сьогоднішній день ми працюємо з 34 ОТГ за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні проводимо для активу громад навчальні тренінги. Це вчителі, бібліотекарі, працівники культури, виконуючі обов’язки старостатів. Вони всі мають бути обізнані, що таке торгівля людьми», – підкреслює голова ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Ірина Бабенко.

Анастасія Бондарчук, ctv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#трудове #рабство #допомога #житомирщина #житомирська #область #міграція #міграційна #служба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...