10:54, 12 березня 2013 р.
Санстанція застерігає: існує ризик спалахів інфекційних хвороб
У зв’язку з підтопленням помешкань жителів області, сільськогосподарських угідь, лісів і доріг існує ризик спалахів інфекційних хвороб, чому можна зарадити, дотримуючись простих правил гігієни.
Перш за все, кожен громадянин має подбати про наявність у своєму раціоні питної води та продуктів харчування гарантованої якості.
Так, за відсутності привізної води у жодному разі не варто використовувати для пиття воду з відкритих водойм і криниць, оскільки внаслідок повені до цих джерел водопостачання зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів і сміттєзвалищ могли потрапити хвороботворні мікроби, які є збудниками туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів та інших захворювань, а також личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб. У разі ж неможливості постачання якісної привізної води для пиття вживати лише добре прокип’ячену воду, якою також рекомендовано користуватися для господарських цілей.
При приготуванні їжі продукти харчування обов’язково треба піддавати термічній обробці (варіння, смаження, запікання). При цьому овочі та фрукти необхідно ретельно мити кип’яченою водою (бажано зі щіткою та господарським милом), обдаючи окропом.
До того ж, у зв’язку з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів харчування, тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу. Перед вживанням їжі необхідно ретельно мити руки з милом, а також можна протирати їх зволоженими дезінфектантами-серветками.
Комахи (мухи, оси, комахи та інші), гризуни (миші, щурі) є переносниками та збудниками інфекційних хвороб. Тому необхідно звертатися до закладів санітарно-епідеміологічної служби з проханнями про винищення комах і гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях. За неможливості проведення таких масових заходів варто звертатися за консультацією та допомогою до закладів санепідслужби, лікарень, поліклінік, стаціонарних фельдшерсько-акушерських і тимчасових пересувних медпунктів.
Щодо використання землі для сільськогосподарських угідь Житомирська обласна санітарно-епідеміологічна станція радить звертатися до закладів санепідслужби щодо проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Позитивні результати гарантуватимуть безпеку стосовно виникнення інфекційних захворювань.
Після сходження води з ґрунтового покриву необхідно:
- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати присадибні ділянки та городи на глибину 20-25 см;
- в разі переповнення водою спорожнити індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим відповідним дезінфікаційним засобом;
- звільнити від нанесеного бруду, почистити і спорожнити колодязі та продезінфікувати в них воду за допомогою хлоровмісних патронів;
- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
- під контролем закладів санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служб зібрати та захоронити на скотомогильниках трупи тварин.
У разі підозри розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо) варто терміново звертатися за медичною допомогою, не вдаючись до самолікування, оскільки перебіг багатьох інфекційних хвороб важко передбачити.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:06
1 січня
19:22
30 грудня 2024 р.
16:08
30 грудня 2024 р.
14:35
30 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
15:33, 21 грудня 2024 р.
19:35, 29 грудня 2024 р.
1
10:28, Вчора
11:43, 27 грудня 2024 р.
8
live comments feed...