• Головна
  • Керівництво обласної прокуратури розповіло про дерибан в Облавтодорі
17:30, 3 квітня 2013 р.

Керівництво обласної прокуратури розповіло про дерибан в Облавтодорі

В той час, як автодороги Житомирської області залишаються розбитими, чиновники автодорожніх підприємств розкрадають гроші.

Про стан доріг на Житомирщині, використання коштів на їх ремонт, а також про зловживання у сфері автодорожнього комплексу розповів кореспонденту газети  "Эхо" перший заступник прокурора Житомирської області Анатолій Чумаченко.

- Характеризуючи дороги, - сказав Анатолій Іванович, - багато хто влучно називає їх не дорогами, а напрямами: розбиті, у жахливому стані, без ремонтів. І плачевна ситуація не тільки з автошляхами загальнодержавного значення, а й з тими дорогами, які є власністю місцевих органів самоврядування. В області загальна протяжність доріг становить понад 20 тисяч кілометрів, з яких більше 11-ти тисяч кілометрів перебувають у комунальній власності, причому 50% таких доріг потребують уже не поточного, а капітального ремонту.

На жаль, транспортно-експлуатаційний стан житомирських доріг не відповідає вимогам державних норм та стандартів і їх незадовільний стан загрожує безпеці дорожнього руху, що нерідко призводить до дорожньо-транспортних пригод.

Так, упродовж двох останніх років на території області сталося майже 7,5 тисячі ДТП, в яких загинуло близько півсотні громадян, ще понад півтори тисячі було травмовано. Можна сказати, що супутніми причинами більшості аварій є незадовільне утримання доріг та вулиць. Через такий автодорожній стан водії автомобілів змушені різко маневрувати, виїжджати на смугу зустрічного руху, порушувати правила дорожнього руху, створюючи аварійні ситуації, а після цього всього розбиті на дорогах автомобілі ще й ремонтувати за власний рахунок.

- Вже ні для кого не секрет, що кошти, які виділяються на ремонт доріг, не завжди використовуються у повному обсязі за потребами. Частина грошей, будемо відверті, фактично розбазарюється. Як у таких випадках діють органи прокуратури та контролюючі органи?

- На утримання та ремонт доріг з бюджету постійно надходять кошти. Лише впродовж останніх двох років автодорожній комплекс області профінансовано майже на півмільярда гривень. Зрозуміло, що цих коштів не вистачає на ремонт усіх автошляхів області. Однак у такій ситуації, коли грошей дійсно замало, зухвальство службовців автодорожніх підприємств просто вражає. Під час проведених прокуратурою спільно з фінінспекцією перевірок були виявлені численні порушення під час проведення підприємствами та установами державних закупівель щодо використання бюджетних коштів. Нехтують законом не лише суб'єкти господарювання недержавної форми власності, а й державні підприємства.

Так, службові особи підприємств допускають до участі у торгах фінансово неспроможних учасників, фальсифікують акти приймання виконаних робіт, завищуючи їх вартість, а інколи взагалі уникають процедур закупівель. Найбільше порушень виявлено у діяльності службових осіб ДП "Житомироблавтодор" та його філій під час використання державних коштів.

Як не прикро це констатувати, але, незважаючи на великі суми державних коштів, що виділяються щороку на ремонт та утримання доріг, і численні фінансові порушення під час їх використання, правоохоронними органами перевірки з питань законності їх використання фактично не проводяться. Але недопрацьовують у цьому питанні не лише правоохоронні органи, а й інші структури, зокрема органи державної влади та контролю. Відповідно через відсутність або неналежний контроль за якістю ремонтних робіт на дорогах з боку їх замовників кошти на проведення ремонтних робіт вулиць і доріг та підрядних робіт використовуються нераціонально.

Тому, звісно, всім відповідним органам державного контролю необхідно посилити свій вплив на стан законності в автодорожньому комплексі, застосувати в першу чергу ті передбачені законом повноваження, які запобігатимуть порушенням закону, унеможливити спричинення збитків, які, як усім відомо, легше попередити, ніж відшкодувати.

- Можете навести конкретні приклади зловживань службовими особами підприємств автодорожнього комплексу та назвати "героїв", які вирішили нагрітися на дорожньому колапсі...

- Порушували законодавство, як я вже сказав, і приватні, і державні підприємства. Одним з таких "героїв" стало дочірнє підприємство "Житомирський облавтодор" та його філії. Підприємство укладало договори з господарюючими суб'єктами на закупівлю паливно-мастильних та інших матеріалів на загальну суму понад 15 мільйонів гривень без застосування визначених законодавством процедур закупівель. Окрім цього, неодноразово завищувалася вартість виконаних робіт з будівництва та ремонту доріг. Для цього службовці підприємства вносили в акти виконаних робіт вартість робіт машин та механізмів, які фактично не використовувалися і робота яких документально не підтверджена, а також вартість паливно-мастильних та будівельних матеріалів, використання яких не підтверджено бухгалтерськими звітами. Такими діями підприємства завдали державі мільйонних збитків.

Не відставали й приватні підприємства, які у більшості випадків завищували вартість проведених ремонтних дорожніх робіт, також поклавши у такий спосіб до власної кишені чималі суми державних коштів. За результатами перевірок у сфері автодорожнього комплексу прокуратурою області зареєстровано три кримінальні провадження. Загальна сума заподіяних збитків становить близько семи мільйонів гривень. За прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 13 службових осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...