• Головна
  • Житомирська майстриня Анна Івченко вчить дітей робити новорічні іграшки з соломи
18:00, 3 січня 2021 р.
Надійне джерело

Житомирська майстриня Анна Івченко вчить дітей робити новорічні іграшки з соломи

Житомирська майстриня Анна Івченко вчить дітей робити новорічні іграшки з соломи

Керівниця Житомирської спілки народних майстрів "Мистецьке Полісся" Анна Івченко відроджує традиційні народні ремесла. Мисткиня проводить майстер-класи для дітей, де вчить їх, зокрема, виготовляти традиційні новорічні іграшки, які роблять з соломи.

Для роботи наші предки використовували матеріали, які були під рукою. Перш за все, це стосувалося соломи.

"Новорічна солом'яна іграшка завжди була атрибутом свят українців – нею прикрашали оселю і використовували для різних конструкцій", – розповіла Анна кореспондентам Суспільного.

Житомирська майстриня Анна Івченко вчить дітей робити новорічні іграшки з соломи, фото-1

Матеріал для солом'яних іграшок називали золотою соломкою. Робили з нього найрізноманітніші фігурки. Наприклад, прикрасу у вигляді солом'яного янгола-охоронця дарували друзям, близьким, рідним.

Житомирська майстриня Анна Івченко вчить дітей робити новорічні іграшки з соломи, фото-2

"Аби зробити такого янгола, треба взяти жмут золотої соломки і вимочити її в гарячій воді, щоб вона стала чистою і пластичною, – говорить майстриня. – Потім зв'язуємо її навкруг вузлика і вивертаємо на зворотній бік. Виходить ось така бурулька. Зав'язуємо ниткою цю бурульку – так утворюється голова. Інші соломинки складаємо віялом – одна навпроти іншої – і вставляємо на спинку. Так ми робимо крильця. Далі спереду фіксуємо всередину крильця і там же ми робимо і фіксуємо два півкола. Одне півколо буде німбом, друге – ми зв'язуємо, і утворюються начебто складені в молитві руки. Вважається, що коли янгол молиться, то просить у Бога нам гарної долі. Все це внизу ми фіксуємо ниткою, яка буде поясом. Янгол готовий. Але я, приміром, люблю ткати, тож ще знизу навхрест проткала його нитками".

Сучасні іграшки з соломи роблять такими, щоб вони могли крутитися, адже солома розрахована на гру та відблиск світла на її золотавій поверхні. При цьому солому можна підфарбовувати – наприклад, соком буряка.

Житомирська майстриня Анна Івченко вчить дітей робити новорічні іграшки з соломи, фото-3

Нинішня мода на скляні новорічні іграшки увесь час змінюється, каже Анна Івченко, тоді як традиційна солом'яна іграшка завжди є актуальною і естетично привабливою.

Житомирська майстриня Анна Івченко вчить дітей робити новорічні іграшки з соломи, фото-4

"В радянські часи деякі іграшки мали політичний підтекст: наприклад, за часів Сталіна були новорічні іграшки, де на кульках зображувався червоний прапор, портрет Леніна і Сталіна. За Хрущова було дуже багато іграшок, які зображували кукурудзу та інші овочі і фрукти. Коли був Брєжнєв, то видували вже складніші ялинкові іграшки – такі, як Дід Мороз. Бо Святий Миколай у нас тоді був під забороною. А пізніше Островський придумав Снігуроньку, то була ще й вона", – каже Анна Івченко.

Джерело: suspilne.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирська #житомирщина #область #майстриня #відео #солома #новорічні #іграшки #виготовлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...