
30-ТА БРИГАДА
17:20, 26 березня 2021 р.
Надійне джерело
«Лише після подій у Логвиновому погодилися прийняти посади»: історія братів Ламбурських з «тридцятки»
30-ТА БРИГАДА

На війну брати Ламбурські, не роздумуючи, пішли вдвох. Ще покійний батько давав настанову старшому Олександру дбати про Тараса.
Разом пройшли Революцію Гідності, брали участь у боях від Луганського аеропорту до м. Щастя та поблизу м. Дебальцеве. Батьківського заповіту дотрималися, але частково. Ці події зрівняли їх у віці, рятували один одного з біди, незважаючи на кількість прожитих років.
9 лютого 2015-го російські окупаційні війська і місцеві бойовики намагалися оточити Дебальцеве та заблокувати автосполучення з Артемівськом (нині Бахмут), на той час — єдиної «дороги життя» для всього місцевого угруповання ЗСУ. Через своє стратегічне розташування, поблизу цього шляху, селище Логвинове стало епіцентром воєнних подій.
Брати Ламбурські, тоді військові 30-ї окремої мехнізованої бригади, отримали розпорядження зайняти висоту та закріпитися біля Логвинового. Вони мали допомогти вивозити поранених та обороняти транспорт, що підвозив боєприпаси. Згодом надійшов наказ зайти в сам населений пункт. Основних розвідданих не було, особливих побоювань теж. Отже, перешикувалися і рушили до селища. Там на них вже чекали військові з двоколірними стрічками на руках.
— Хтось навіть махав маленьким синьо-жовтим прапорцем. Думали, що це свої. Зайшли, зрівнялися, пройшли ще метрів 20… І почався бій. Нас просто «захлопнули», — розповідають бійці.
Тоді хлопці й зрозуміли, це — «не свої».
— Спочатку з усіх боків полетіли гранатометні постріли, почали підбивати техніку, стріляти по людях. Одразу були підбиті дві БМП, дві вціліли. З екіпажу хтось зміг вистрибнути, піхота ж залишилася. І «Донбас» (загін батальйону «Донбас». — Ред.), який заходив із нами, теж потрапив під обстріл, — згадує Тарас.
Врятувало те, що в них були БМП. Олександр зайняв позицію біля бойової машини, побратими Ваня (Іван Хомовський. — Ред.) — позицію механіка, Льова (Михайло Левківський. — Ред.) навідника. Коли машина загорілася, він ще намагався вести бій, відстріляти весь боєкомплект.
Доки точився кількагодинний бій, Ламбурські прикривали один одного. Олександр зазнав контузії, проте доповз до кулемета пораненого бійця «Донбасу».
— Найсмішніше — це коли думав, хоч би кулі були, а то повзу незрозуміло чого. Доповзаю… Мене накрили, не можу підняти голови. Була на мені «Муха» (ручний протитанковий гранатомет. — Ред.). Лежачи на спині поцілив із «Мухи», навівши на око, влучив, але дистанція була дуже коротка, розриву не було. Граната відрекошетила в інший бік. Та це мені дозволило налякати росіян, щоб перекотитися до кулемета, — каже Олександр.
У цей час Тарас, незважаючи на запалення легень, витягував поранених і попереджав брата, коли летіли гранати. Набої закінчувалися, у ворога теж. Бойовики засіли на дахах будинків, українські військові були як на долоні.
— Відстань між нами і противником десь 30 м. Як мушкетери на шпагах. Тобто дуже близько, — додає молодший Ламбурський.
На руках — вцілілий гранатомет, промоклий одяг, поранений старший брат. Тарас здійснив кілька гранатометних пострілів, запанувала тиша. Для російських найманців стало несподіванкою, що нашим воїнам ще є чим дати відсіч. Тоді ж загорівся «Урал» загиблих бійців батальйону «Донбас», почали зриватися снаряди. Під прикриттям диму Ламбурські разом із іншими захисниками України почали відхід. Як це було:
- Тарас вистрелив, але виявилось, що вже при виході «Партизан» Ігор Турков з батальйону «Донбас» поранений, вог поцілив йому прямо в ноги. І ми розуміємо, що немає чим його евакуювати і «Партизан» прийняв рішення: «Я вас прикрию, а ви виходьте» і прикрив назавжди…
Відтворюючи в пам’яті картину бою, згадали й інших побратимів, з якими пліч-о-пліч повзли по логвинській багнюці, намагаючись витягувати поранених, яким доля не подарувала шансу залишитися живими. На думку братів втрат було б менше, якби їхня бригада та батальйон «Донбас» заходили в бій разом.
— І ми б не втратили свого Андрія Брауха на псевдо «Рижий». Може, його б і вдалося врятувати, якби одразу була евакуація, але… Чотири години бою, значна втрата крові… На жаль, він загинув, — із сумом промовляє Тарас.
Для 23-річного механіка-водія Андрія оборона Логвинового стала першим і останнім боєм. Тримався він мужньо, віддавав хлопцям свої боєприпаси, допомагав, аж поки не знепритомнів.
— Лише після цих подій погодилися прийняти посади. За умови, що служитимемо в одному взводі, — усміхаючись говорить старший Ламбурський.
Тарас у 2016-му отримав звання головного сержанта взводу. Як він жартома каже: «став старшим над Сашею». Наразі молодший із братів продовжує службу у складі 30-ї окремої механізованої бригади, а ще він тато трьох діток.
А Олександр після другого поранення на Світлодарській дузі був демобілізований. Тепер він приватний підприємець, батько чотирьох дітей, пише вірші. Одним з них поділився у цьому відео:
Підготувала Ніна Гербич, armyinform.com.ua
Читайте також: Увага! Житомир з 3 березня відправляється на повний локдаун!
Читайте також: Рецепт борщу бабусі з Житомирщини надрукували на сторінках The New York Times
Читайте також: 8 березня. Що подарувати і як відсвяткувати
Читайте також: У житомирській школі №20 — спалах гострої кишкової інфекції? ВІДЕО
Читайте також: ЧАЕС оголосила про пошук фотографій з 1986 року



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:15
Вчора
19:20
15 квітня
16:20
15 квітня
09:00
14 квітня
ТОП новини
Оголошення
18:01, Вчора
98
11:18, 11 квітня
3
10:23, 5 квітня
3
11:46, 12 квітня
2
live comments feed...