• Головна
  • Справжнє диво природи — український Стоундхенжд на Житомирщині. ФОТОРЕПОРТАЖ
ФОТОРЕПОРТАЖ
12:55, 14 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Справжнє диво природи — український Стоундхенжд на Житомирщині. ФОТОРЕПОРТАЖ

ФОТОРЕПОРТАЖ
Справжнє диво природи — український Стоундхенжд на Житомирщині. ФОТОРЕПОРТАЖ

Цей геологічний заказник на Житомирщині називають справжнім дивом природи, а ще - українським Стоундхенждем. Так зване Камінне село (ред. або як його іноді називають Кам'яне село) знаходиться в Олевському районі, східніше села Рудня-Замисловицька. Поблизу нього протікає річка Перга.

Гуляючи у лісі, ви можете побачити великі кам'яні скелі, які виглядають з-під землі. Вони схожі на будинки, освітні заклади, а деякі навіть на церкву. Тому люди і кажуть на нього "камінне село".

Навколо села ходить чимало легенд. Одна з них говорить, що камені мають велику цілющу енергію, а інша розповідає про бідного чоловіка, який попросив у заможного селянина шматок хліба, а коли той йому відмовив — чоловік відійшов від села, оглянувся на нього — все в ньому закам’яніло. Кажуть, то був сам Господь.

Інша легенда розповідає про битву на цьому місці Ісуса з темною силою. Після довгого бою нечистий програв. А Ісус перед тим, як піти на небо, зробив кілька кроків по каменям, і тепер на одному з них залишились відтиски його ніг. Третя легенда розповідає про "Чортовий млин". Деякі камені по формі нагадують величезні жорна. Місцеві жителі кажуть, що чорти у цьому місці будували млин. Але одного разу нечистих застав спів півня. Чорти покинули роботу, а жорна й досі тут залишились.

А ось експерти стверджують, що дані валуни — звичайні денудаційні останці, що є поширеними у межах Українського кристалічного щита загалом та в околицях конкретно. Цю гіпотезу підтверджує те, що дані валуни морфологічно не відрізняються від корінних порід, що належать до устинівського підтипу кишинської серії гранітів. Камінне село — надзвичайне місце. Окрім слідів містичного походження, на поверхні каменів можна побачити азалію понтійську, яка росте лише в Малій Азії, на Кавказі й Поліссі. Цю загадку вчені також не можуть пояснити. Ще один містичний факт про Камінне село: тут зупиняється час! Тож уважно слідкуйте за своїми годинниками...

Туристи приїздять сюди, аби побачити "чисту" природу, походити серед величезних каменів та перейнятися магічними історіями і, звісно ж, зробити фото, які наповнені енергією. Камінне село вважають одним з наймістичніших міст України. І хоч до нього нелегко дістатись, воно того варте.

Як доїхати до Камінного Села? З Києва чи Заходу дістатися до Камінного Села можна, їдучи "варшавкою" через Олевськ. Там, з лівого берега Уборті, їхати ґрунтовою дорогою через Тепелицю, Артинськ, Обище до села Шебедиха і повертати на Устинівку, їхати до села Рудня Замисловицька.

Адреса: Житомирська область, Олевський район, село Рудня-Замисловицька

Координати: 51°18′14″ пн. ш. 27°58′39″ сх. д.

Джерело: сайт Житомирського обласного ТІЦ

Фото: 0412.ua

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#камінне #село #житомирщина #житомирська #область #екологія #довкілля #фото #світлини #фоторепортаж #диво #природи #новини #інформація #туризм #подорожі #мандри #мандруй житомирщиною #мандруй україною
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...