• Головна
  • Творець музею Володимира Короленка у Житомирі
МУЗЕЇ
11:10, 15 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Творець музею Володимира Короленка у Житомирі

МУЗЕЇ
Творець музею Володимира Короленка у Житомирі

27 квітня мине 90 років від дня народження Фіри Геннадіївни Лісневської — першої завідуючої нашим музеєм. Серед музейної інтелігенції Житомирщини навряд чи знайдеться людина, яка ніколи не чула про неї.

Саме про неї й розповіли на Фейсбук-сторінці музею.

Народилася Фіра Геннадіївна Лісневська (Есфір Гдалівна Розенблат) у місті Житомирі 27 квітня 1931 року в єврейській родині. Навчалася у Житомирському педагогічному інституті і здобула фах вчителя російської мови і літератури. Після навчання працювала вчителем у сільських школах. У середині 50-х років прийшла на роботу до Житомирського обласного краєзнавчого музею і пройшла шлях від бібліотекаря – до старшого наукового співробітника історичного відділу музею. Філолог за фахом, музейниця за покликанням серця, Фіра Геннадіївна вклала усі свої таланти у створення музейних експозицій. За її участю були побудовані Музей партизанської слави у Словечному, шкільний музей Миколи Шпака у Липках на Попільнянщині, перша експозиція Музею С.П. Корольова, музейні кімнати на підприємствах Житомира…

Втім, вершиною її творчості якталановитого дослідника і музейного фахівця, стала побудова експозиції Музею В.Г. Короленка у Житомирі.

Був лютий 1973 року. Місцева влада поспішала відкрити музей до ювілею письменника 27 липня, тому строки поставили вкрай короткі і навіть нереальні -- всього п’ять з половиною місяців! Фіра Геннадіївна повністю поринула у роботу. Вона вивчала літературу і архівні краєзнавчі матеріали, їздила до Полтавського музею В. Г. Короленка, працювала з відомими житомирськими художниками. Завдяки своїй наполегливій праціця невтомна жінка спромоглася неможливого — і 27 липня 1973 року Літературно-меморіальний музей В.Г. Короленкагостинно відкрив свої двері перед першими відвідувачами.

Звичайно, щоб гідно виконувати свою роботу — потрібно любити свою справу. Саме музей Володимира Короленка став справою всього життя для Фіри Геннадіївни Лісневської. Вона стала першою завідуючою музеєм, підтримувала зв’язки зі старожилами міста, відвідувала Музеї В.Г. Короленка в Джанхоті і Нижньому Новгороді, листувалася з музеями, архівами і видавництвами, досконало вивчала життєвий і творчий шлях Володимира Короленка. Завдяки її старанням, музейні фонди поповнилися унікальними експонатами.

Про Володимира Короленка вона створила багато дослідницьких публікацій, написала перший путівник музеєм. У кожному її словіпростежується захоплення видатним письменником і земляком. Її цікаві екскурсії, творчі вечори, лекції назавжди запам’ятовувалися гостям і відвідувачам музею. І хочав жовтні 1986 рокуФіра Геннадіївна вийшла на пенсію, вона незалишила музей, а продовжила свою дослідницьку роботу вже на іншій посаді до кінця свого життя. Не стало Фіри Геннадіївни Лісневської 18 лютого 2007 року. Вона похована на Корбутівському кладовищі у Житомирі, нащадків у неї не було.

«Розповідати про Короленка мені завжди було легко і приємно, бо життя цієї виняткової людини було яскравим, насиченим творчою працею і багатьма правозахисними справами»,— писала Фіра Геннадіївна Лісневська.

Оксана Бовкун, молодший науковий співробітник

літературно-меморіального музею В.Г. Короленка в Житомирі

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет

Творець музею Володимира Короленка у Житомирі, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#літературно-меморіальний #музей #володимир короленко #місто #житомир #творець #житомирщина #житомирська #область #музеї #мистецтво #культура #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...