ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА
11:50, 29 квітня 2021 р.
Надійне джерело
Епопея із земельними наділами під городи у Карабчиєві на Житомирщині триває
ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА
Епопея із земельними наділами під городи у Карабчиєві триває. З часу минулого зібрання пройшло два тижні. Почувши, що «Сігнет», який став орендарем цих ділянок, готовий компенсувати затрати, понесені тими, хто до цього часу користувався земельними ділянками, наданими у тимчасове користування, частина уже встигла за цей період виорати та засіяти наділи. Та навіть за такої ситуації представники «Сігнету» запевнили, що готові відшкодувати понесені людьми затрати.
Читайте також: Новим директором Житомирського бронетанкового заводу став Геннадій Гращенков
Напередодні другого зібрання відбулося засідання робочої групи у складі представників користувачів ділянок, селищної ради та «Сігнету», де детально проаналізували усі земельні наділи, якими люди користувалися тривалий час. У результаті виявилось, що лише вісім осіб не мають встановленої законодавством норми у 0,25 га для ведення ОСГ. Решта ж користувались наділами понаднормово. Ружинська селищна рада готова знайти можливість для надання цим людям відповідних ділянок, але у іншому місці.
Представники орендаря запропонували компромісну угоду. Вони дають людям засіяти ті ділянки, якими користувалися донині, і зібрати вирощене, а на обмін взяти в тимчасове користування частину пасовиська. Відповідно ці дії будуть офіційно засвідчені. Укладена відповідна угода, згідно якої «Сігнет» зобов’язується восени, після збирання врожаю, повернути пасовище власникам, посіявши там багаторічні трави для випасу худоби.
Але компромісу не відбулося. Люди не погодились на таку пропозицію. Відповідно, орендар має право користуватися тими ділянками, які ще донедавна були людськими городами.
У правовому полі нібито все правильно. Але чи правильно позбавити людей того клаптика землі, який більшості селян допомагає виживати. Адже роботи для усіх немає, доходи лише із землі та підсобного господарства, яке і годується з того клаптика.
Читайте також: У мережі показали умови в оздоровчому таборі «Орлятко» на Житомирщині. ФОТО
Читайте також: Вже у травні стартує будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі
Крім того, на зібранні лунало багато нарікань на діяльність «Сігнету», зокрема щодо низької орендної плати, руйнування доріг під час вивезення врожаю, неправомірному використанню земель (розорано частину пасовища) тощо.
Під час зібрання жителі Карабчиєва озвучили наболілу для них проблему – обмеження виїзної торгівлі на території населеного пункту. Адже облаштованого ринку на території села немає, торгівельні заклади, які функціонують в селі, не завжди відповідають потребам селян, які задовольняла та ж таки, виїзна торгівля. Щоб вирішити це питання, карабчияни підготували лист та вручили його для вирішення селищному голові Л.О.Біляк. Людмила Олександрівна пообіцяла, що на найближчому засіданні виконавчого комітету це питання буде розглядатись, і є сподівання, що вирішиться воно позитивно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:06
Вчора
19:22
30 грудня 2024 р.
16:08
30 грудня 2024 р.
14:35
30 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
17:49, 26 грудня 2024 р.
17:49, 26 грудня 2024 р.
17:49, 26 грудня 2024 р.
17:49, 26 грудня 2024 р.
17:49, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...