• Головна
  • Правила для подорожуючих від Житомирської митниці
15:15, 13 травня 2013 р.

Правила для подорожуючих від Житомирської митниці

Продукти харчування – скільки можна ввозити на митну територію України?

Житомирська митниця нагадує, що громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

1) в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

2) без упаковки :

у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

Відповідне питання врегульовано статтею 378 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI та Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання».

Скільки та як можна ввезти на митну територію України продукти спеціального дитячого харчування?

При поверненні із-за кордону громадяни з дітьми можуть ввозити з собою у ручній поклажі або в супроводжуваному чи несупроводжуваному багажі дитяче харчування.

Водночас, батьки (особи, які їх замінюють) або уповноважена ними особа, інші члени сім'ї та родичі можуть ввозити в Україну, маючи з собою відповідний рецепт, продукти спеціального дитячого харчування, які не виробляються (не реалізуються в Україні) в обмеженій кількості. Зокрема, для дітей, хворих на фенілкетонурію або інше захворювання, що потребує спеціального харчування, в таких обсягах:

- у кількості, що не перевищує п'яти упаковок (банок) кожного найменування на одну особу;

- у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на продукт (продукти) спеціального дитячого харчування, виданому на ім'я дитини та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я, за умови пред'явлення документів, що засвідчують родинні зв'язки з хворою дитиною, або іншого документа, який підтверджує повноваження особи на такі дії.

Житомирськамитницязвертаєувагу, щовідповіднінормипередбаченостаттею 370 МитногокодексуУкраїнитапрописаноупостановіКабінетуМіністрівУкраїни (ПостановаКМУ № 458).

Житомирська митниця інформує про умови, за яких громадянам не потрібно сплачувати митні платежі за товар при ввезенні та вивезенні його через митну територію України

Невдовзі літо та наближається сезон відпусток, тому Житомирська митниця нагадує певні правила перетину митного кордону України. Але не лише нагадує, але й розповість як це зробити без проблем!!!

Відправляючись на відпочинок за кордон слід вчасно з’ясувати, які товари при поверненні в Україну не підлягатимуть митному декларуванню та оподаткуванню.

Відповідно до вимог статті 370Митного кодексу України визначено перелік особистих речей, які звільняються від оподаткування митними платежами при ввезенні на митну територію України.

Нагадаємо, що громадяни, які перетинають митний кордон України не частіше, ніж 1 раз на добу (24 години), при проходженні митного контролю та митного оформлення усно декларують свій товар та не сплачують митні платежі. Проте необхідно зазначити, що сумарна фактурна вартість такого товару (за винятком підакцизного) не повинна перевищувати еквівалент 1000 євро якщо перетин кордону здійснюється авіатранспортом. Якщо ж Ви подорожуєте будь-яким іншим видом транспорту (автомобільним, залізничним, морським), сумарна фактурна вартість товару не повинна перевищувати еквівалент 500 євро та сумарна вага не перевищує 50 кг.

Громадяни, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби і везуть із собою товар в обсягах, що не перевищують обмежень, такий товар підлягає письмовому декларуванню з обов'язковою сплатою 10% ввізного мита і 20% ПДВ.

Звертаємо увагу, що громадянам також необхідно зберігати чеки, рахунки тощо для представлення їх у разі необхідності при митному оформленні, щоб підтвердити вартість товарів.

Також звільняються від оподаткування товари сумарною фактурною вартістю до 300 євро при переміщенні поштою або експрес-відправленнями на адресу одного одержувача, в одній депеші та від одного відправника, або які переміщуються у несупроводжуваному багажі.

Дані норми визначені статтею 374 Митного кодексу України "Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України".

Не підлягають митному оподаткуванню алкогольні та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами в кількостях, зазначених у частині 2 статті 276 цього Кодексу, із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі до 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту понад 22 %) алкогольних напоїв.

Слід зазначити, що ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України громадянами, які не досягли 18-річного віку, не допускається.

Обмеження не поширюються на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро та домашні тварини, які підлягають письмовому декларуванню.

Не підлягають письмовому декларуванню при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро. В інших випадках товари підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації, та зі сплатою вивізного мита у випадках, встановлених законами України.

Затверджено Перелік товарів, які заборонено розміщувати в митний режим переробки на митній території України


Кабінет Міністрів України затвердив Перелік товарів, розміщення яких у митний режим переробки на митній території України забороняється. Про це йдеться у постанові КМУ №295 від 23.04.2013.

Зокрема, до них віднесено:

м'ясо та їстівні субпродукти (код УКТЗЕД 02),

одяг та інші вироби, що використовувалися (код УКТЗЕД 6309 00 00),

товари, в результаті переробки яких отримуються продукти переробки (крім залишків і відходів, зазначених у ст. 157 Митного кодексу України (далі – МКУ)) за кодами згідно з УКТЗЕД, що визначені у ст. 1 Закону України «Про ставки вивізного (експортного) мита на брухт легованих чорних металів, брухт кольорових металів та напівфабрикати з їх використанням» (код УКТЗЕД 25 – 97).

Установлено, що:

фінансові гарантії відповідно до розділу X МКУ застосовуватимуться при поміщенні у митний режим переробки на митній території України товарів групи 17 згідно з УКТЗЕД (цукор і кондитерські вироби з цукру);

продукти переробки, отримані в результаті переробки іноземних товарів, щодо яких встановлено особливі види мита на підставі рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів, прийнятих відповідно до законів України, підлягатимуть обов'язковому реекспорту за межі митної території України.

Визнано такими, що втратять чинність, деякі постанови Кабінету Міністрів.

Постанова набирає чинності з дня опублікування.

Як пройти митний контроль на кордоні, маючи при собі ліки?

Житомирська митниця повідомляє, що при поверненні із-за кордону громадянам слід знати, що лікарські засоби можна ввозити з собою у ручній поклажі або в супроводжуваному чи несупроводжуваному багажі.

Лікарські засоби, що продаються без рецепту лікаря, перевозяться лише у кількості, що не перевищує п'яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини). У протилежному випадку особа повинна мати з собою рецепт на відповідний лікарський засіб.

Водночас потрібно пам’ятати, що такі лікарські засоби перевозяться лише у кількості, яка не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті, виданому на ім'я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я.

Також звертаємо увагу, що відповідні норми передбачено в статті 370 Митного кодексу України та прописано у постанові Кабінету Міністрів України № 458.

Зверніть увагу! Препарат "Буторфанолу тартрат", який є обов’язковим в медичних аптечках першої допомоги, що реалізуються на території України, включено до Єдиного переліку товарів, до яких застосовується заборона чи обмеження на вивіз чи ввіз державами-учасницями Митного союзу в рамках Євразійського економічної союзу в торгівлі з третіми країнами.

Отож, просимо подорожуючих бути уважними при перетині кордону Митного Союзу

Правила переміщення валюти!

Житомирська митниця нагадує, що на усій території Європейського союзу діє єдина форма митної декларації, яку необхідно заповнювати при переміщенні готівки в сумі понад 10 000 євро.

При переміщенні через територію Європейського союзу громадянин, що має при собі суму понад 10 000 євро (чи відповідну суму в іншій валюті), зобов’язаний її задекларувати в країні прибуття/вибуття.

Фізичній особі необхідно подати митну декларацію двічі – як при ввезенні, так і при вивезенні з території Євросоюзу суми від 10 000 євро. Декларувати слід не лише готівкові гроші, а також цінні папери, дорожні чеки, векселі. Правило діє, навіть якщо ви проїжджаєте через країни Європейського союзу транзитом.

Особливу увагу слід приділити нюансам заповнення декларації. У ній треба вказати паспортні дані, інформацію про власника/власників грошових коштів (це може бути фізична або юридична особа), суму, походження грошей (наприклад, спадок, особисті заощадження, продаж нерухомості) і їх призначення (інвестування, покупки, інше). Крім того, вимагається вказати деталі поїздки (тип транспорту, номер рейсу/потягу/судна).

Якщо в декларації будуть вказані недостовірні або неповні відомості, громадянин, що подав її, понесе покарання, а грошові кошти можуть бути конфісковані.

УВАГА! Акредитований центр сертифікації ключів Держмитслужби припиняє свою діяльність!

Житомирська митниця інформує, що у зв’язку реорганізацією Державної митної служби України та відповідно до статті 14 Закону України від 22.05.2003 № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» припиняє діяльність акредитований центр сертифікації ключів Держмитслужби.

Кінцевою датою припинення діяльності акредитованого центру сертифікації ключів Держмитслужби визначено 25 липня 2013 року.

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Житомирська митниця

Прес-центр, прес-секретар Романчук Ріта

тел.418-954

press-centre@mail.ru

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...