ДИТЯЧИЙ САДОЧОК №32
11:30, 17 серпня 2021 р.
Надійне джерело
Вже невдовзі у Житомирі свої двері для дошкільнят відкриє садочок №32 після реконструкції, — ФОТО, ВІДЕО
ДИТЯЧИЙ САДОЧОК №32
Садочок. Для дошкільнят це цілий маленький «всесвіт», де вони вперше починають пізнавати світ, поступово готуючись до школи. Вкрай важливо, аби цей період був щасливим, радісним, незабутнім. Ось і Житомирі на одне таке прекрасне місце скоро стане більше!
Вже невдовзі в садочку під № 32 Житомирський дошкільний навчальний заклад № 32 планують запустити освітній процес. А це означає, що місце, в яке так багато батьків хочуть віддати своїх дошкільнят, нарешті відчинить свої двері для діточок. У ДНЗ називають і орієнтовну дату — листопад 2021 року.
Кореспонденту нашого сайту вдалося поспілкуватися з директором садочку Оленою Бурою і дізнатися про те, на якому ж етапі роботи нині, в якому напрямку планують розвивати заклад та в чому ж його «родзинка».
Олена Бура на посаді директора дитячого садочку один рік. За цей час заклад зазнав чималих змін, хоча сама відбудова садочку триває вже 8 років.
За словами Олени Бури, конкретно до цього садочка стосунку не мала. Втім, робота її була все ж у цій галузі — вона працювала в іншому садочку — № 41.
Читайте також: В зоні проведення ООС загинув 30-річний військовий з Житомирщини
Читайте також: У Житомирській області перші випадки небезпечного штаму «Delta», одна хвора померла
— Олена Бура: Звісно ж, я знала, що тут попередньо був садочок. Він відносився до військової частини. У ньому були відвідувачі. А старожили й ті, хто працювали тут раніше, розповідали, що в закладі не було приміщення для спалень — діток виносили у спальних мішках на веранду. Тому вкрай потрібною була добудова для цього дитячого садочку. Щоб, наприклад, були й спальні для групи.
Фактично там, де зараз харчоблок, спортивний зал і відбувалися добудови. Взагалі реконструкція садочку триває вже 8 років, але активні роботи відбувалися саме впродовж останнього року. Оздоблення, зовнішній вигляд самого закладу — всі ці зміни відбувалися саме при мені.
Коли відбулося стільки ремонтних робіт, оформлення груп стало яскравішим, барвистішим, сама будівля навчального закладу всередині так змінилася, то це, звісно ж, не може не тішити. Є дійсно чому радіти, адже ми намагалися зробити наш заклад максимально зручним, сучасним, комфортним, який відповідатиме сучасним вимогам і йтиме в ногу з часом. Ми подбали, зокрема, й про архітектурну доступність, — створили інклюзивний простір для діток з обмеженими можливостями тощо. В кожному приміщенні садочку може перебувати й людина з інвалідністю. Для кожної з груп було розроблено і втілено індивідуальний дизайн, кожна з груп має свою позитивну, грайливу назву.
— На скільки місць розрахований садочок?
— Наш дошкільний навчальний заклад розрахований на 100 місць. Ми плануємо, що зможемо набрати до 150 малят ( спискового складу).
Наразі вже до нас записано 50 діток, яких ми будемо готові прийняти, як тільки стартує освітній процес для нашого садочку.
— Яка ситуація зараз у Житомирі з дитячими садочками. Наскільки важко потрапити дитині до ДНЗ в нашому місті?
— Скажімо так, для того, щоб потрапити в деякі садочки, батьки довго чекають. Бувають, наприклад, ситуації, що електронна черга до ДНЗ, які поблизу їх домівок, можуть бути перевантажені. Тому батьки з нетерпінням чекають на відкриття нашого садочку. Про це свідчить зацікавленість людей, постійні запитання, які отримуємо з приводу того, коли ж ми нарешті відкриємося, коли можна прийти до нас з дитиною і влаштувати її до нашого ДНЗ.
Є діти, які не відвідують жоден дошкільний заклад і не стояли в електронній черзі, але батьки бачать, який цікавий простір ми створили і дуже зацікавлюються. Навіть є батьки, які вже перереєструвалися і чекають на відкриття лише нашого садочку. Більше вони нікуди не планують — хочуть тільки до нас. Ситуації різні.
Стояти в електронній черзі батьки можуть до будь-якого ДНЗ. У разі потреби можливо й перереєструватися. Звісно ж, до декількох закладів одночасно немає можливості стояти в електронній черзі — варто обрати один, а потім перереєструватися, якщо потрібно. Є така опція. І, зауважу, нею чимало хто користується. Просто іноді вирішальну роль відіграє час — куди ви швидше зможете віддати дитину, туди її й влаштовуєте. Але приємно, що й на відкриття нашого закладу чекає дуже багато людей!
Загалом, зауважу, є дуже великий попит, а місць у ДНЗ ж небагато. Тому батьки шукають різні варіанти, різні можливості, аби віддати своє чадо до садочку. Та й до нас є навіть записи й на 2023-ій, 2024-ий роки. Батьки вже записали своїх дітей до нашого ДНЗ на той період.
Цей дошкільний навчальний заклад влаштований так, що у нас є можливість приймати діток з інвалідністю. Ми охоплені інклюзивною освітою. В тому числі, ми можемо приймати вихованців й з порушенням опорно-рухового апарату. Будемо підлаштовуватися під дитину. Дивлячись, які в неї порушення розвитку.
Більше того, інклюзивна освіта передбачає можливість спеціально долучати до співпраці фахівців, які зможуть індивідуально займатися з дитиною, зважаючи на її проблеми зі здоров’ям. В цьому, зокрема, й проявлятиметься індивідуальний підхід. Звісно ж, з дітками займатимуться усі наші працівники, зокрема, й дефектологи, логопеди. Але буде можливість долучати й спеціалістів окремо, якщо їх супровід буде потрібен дитині. Ми організовуємо роботу так, щоб для дитини все фахово облаштувати і працювати з нею. Вирішуватимемо все поступово.
Далі буде…Продовження матеріалу вже незабаром.
Розмову вела Катерина Дейнека
Відповідала Олена Бура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:55
11 січня
Оголошення
10:37, 3 січня
10:37, 3 січня
17:42, 7 січня
21:46, 3 січня
10:29, 10 січня
live comments feed...