ВЛАДА
17:00, 25 вересня 2021 р.
Надійне джерело
Нову редакцію Плану Госпітального округу Житомирщини та маршрути пацієнтів затверджено,— ФОТО
ВЛАДА
Заступник голови обласної ради Володимир Ширма долучився до засідання госпітальної ради.
Під час засідання під головуванням заступниці голови Житомирської ОДА Наталії Остапченко присутні затвердили План розвитку Госпітального округу Житомирської області на 2021-2023 роки, маршрути пацієнтів в межах госпітального округу, а також заслухали інформацію щодо виїзної консультативної допомоги дітям на території Житомирського госпітального округу.
Читайте також: У Житомирському медичному інституті розпилили газ — кількох дівчат забрала «швидка»
Метою Плану розвитку Госпітального округу Житомирської області на 2021-2023 роки є забезпечити гарантований своєчасний доступ населення до якісної медичної допомоги шляхом формування у Житомирському госпітальному окрузі спроможної мережі закладів охорони здоров’я.
Доступність пацієнтів до закладів охорони здоров’я забезпечуватимуть через оптимізацію маршрутів пацієнта та покращення транспортної інфраструктури.
Зокрема, згідно з Планом, екстрена госпіталізація пацієнтів у невідкладному стані проводиться у найближчий заклад охорони здоров’я з наявним пакетом «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».
Вагітних та породіль також транспортуватимуть у найближчій заклад населеного пункту від закладу охорони здоров’я, але який уклав договір з Національною службою здоров’я України за пакетом послуг «Медична допомога при пологах».
Що стосується інших пацієнтів, для кожного району розроблені окремі конкретні маршрути, графіки чергування, порядок організації транспортування та алгоритм дій.
Крім того, загальним Планом передбачено План розвитку кадрових ресурсів, оцінка обсягів коштів, що можуть бути спрямовані на фінансування викладених у плану розвитку госпітального округу заходів та механізм моніторингу та звітування.
Довідково.
Мережа закладів охорони здоров’я Житомирського госпітального округу складається з 40 лікарень, з яких 33 лікарні є багатопрофільними. Ліжковий фонд станом на 01.01.2021 року налічує 7326 ліжок, рівень забезпеченості становить 61,2 на 10 тис. населення.
Структура наявного ліжкового фонду складає 63,8% (4676) ліжок вторинного рівня надання медичної допомоги, 36,2 % (2650) ліжок третинного рівня надання медичної допомоги (при нормативі 65% та 35 % відповідно).
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.01.2020 № 23-р «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року» у Житомирському госпітальному окрузі визначено сім опорних лікарень, а саме:
- КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради;
- КНП «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради»;
- КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання»;
- КНП «Овруцька міська лікарня» Овруцької міської ради;
- КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради;
- КНП «Центральна районна лікарня ім.. Д. І. Потєхіна» Коростишівської районної ради;
- КП «Лікарня № 1» Житомирської міської ради.
Читайте також: На Житомирщині трагічно загинув легендарний футболіст та тренер Леонід Копитко
Крім того, 30 березня 2021 року рішенням комісії МОЗ з розгляду пропозицій щодо визначення опорних закладів погоджено КНП «Лікарня № 2 ім.. В.П. Павлусенка», КНП «Малинська міська лікарня», КНП «Олевська центральна лікарня» для внесення до переліку опорних лікарень Житомирської області.
Станом на 01.01.2021 року в галузі працює 4017 лікарів та 9855 молодших спеціалістів з медичною освітою.
Джерело: сайт Житомирської облради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:55
11 січня
Оголошення
11:06, 9 січня
1
12:24, Сьогодні
live comments feed...