• Головна
  • Історія Музею Лесі Українки починалася саме з бібліотеки
МУЗЕЙ
15:44, 30 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Історія Музею Лесі Українки починалася саме з бібліотеки

МУЗЕЙ
Історія Музею Лесі Українки починалася саме з бібліотеки

Сьогодні, 30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, наукові співробітники музею Галина Пилипенко і Сніжана Шевчук побували у Центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського на заході, який організували працівники бібліотеки до свого професійного свята.

Читайте також: На Житомирщині відкрили першу в Україні надсучасну роботизовану молочну ферму Lely, — ФОТО

Читайте також: У Житомирі заклали капсулу будівництва першого в Україні сміттєпереробного заводу, — ФОТО

Не варто забувати, що історія Музею Лесі Українки починалася також з бібліотеки. Бо саме 1 серпня 1963 року у будинку, де народилася Леся Українка, спочатку заснували музей-бібліотеку. А літературно-меморіальним (на правах відділу Житомирського обласного краєзнавчого музею) він став лише через 7 років.

Так от, бібліотека, яка розташовувалася у музеї, була філіалом міської дитячої бібліотеки № 2. Першим керівником музею-бібліотеки на громадських засадах була Світлана Олексіївна Челядіна.

І відрадно, що в рамках сьогоднішнього святкового заходу відбулася презентація книги С. Челядіної «Той, хто кував слово». Видання присвячене талановитому поету і журналісту Юрію Івановичу Ковальському.

У виступі авторки книги лейтмотивом звучала думка: поезія Ю. Ковальського завжди несла людям добро, радість, ніжність і світлу любов до рідної землі, поліського краю, до щирого українського слова.

На жаль, не всі працівники музею були особисто знайомі з Юрієм Ковальським. Молоде покоління знайомиться з ним через його твори, спогади про нього, які залишають його колеги і друзі.

Читайте також: На Житомирщині у собаки виявили сказ

Читайте також: Концентрація ніжності та креативності в одному місці: парад дитячих візочків на Житомирщині, — ФОТО

Його дружбу з музеєм важко переоцінити. Він був активним учасником усіх літературних вечорів, які відбувалися у музеї. І не перерахувати всіх віршів, які він присвятив Лесі Українці!

Джерело: Новоград-Волинський

літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #житомирщина #житомирська #область #музей лесі українки #бібліотека #новини #інформація #звягель #новоград-волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...