
ПОЛІТИКА
19:15, 30 вересня 2021 р.
Надійне джерело
Російські «темники» для Донбасу
ПОЛІТИКА

Як на окупованій Росією частині українського Донбасу кремлівські пропагандисти влаштовували вибори до Держдуми.
Ось і відгриміли ще одні вибори до Держдуми в Росії.
Звісно ж, назвати це повноцінним волевиявленням громадян в повному розумінні слова важко, адже як такого вибору в російських громадян і не було. Річ в тім, що місцева влада у РФ не погребувала жодними методами, аби сфальсифікувати результати в Росії. Було безсоромно застосовано різні способи фальсифікації волевиявлення громадян.
Не можна оминути увагою, що на цьогорічних виборах голосували й ті, хто мешкають на тимчасово окупованих російським агресором українських територій. Все минулу тихо-мирно. І це вкотре підтверджує здогадки, що до цих голосувань представники владних структур РФ готувалися, немов до бойових дій. Отож по-іншому й бути не могло.
Ви запитаєте, як готувалися? Наприклад, завчасно до самої події (волевиявлення громадян), ще до старту передвиборчої кампанії годували населення байками про «русский мир», а також вдаючись до адміністративно-окупаційного впливу.
Представники владних структур «ДНР» проінформували, що в їх так званій республіці працювали понад двісті п’ятдесят (а точніше 256) дільниць. Там «новоспеченим» громадянам допомагали зареєструватися на порталі державних послуг і отримати доступ до голосування онлайн. Більше півтори сотні таких же дільниць працювали й в «ЛНР».
Влітку 2021 року в «ДНР» та «ЛНР» розгорнули й ще одну кампанію, яка полягала в тому, щоб видати мешканцям окупованих територій свідоцтв про соцстрахування – СНИЛС (рос. страховой номер индивидуального лицевого счета). Навмисно під вибори цю процедуру значно спростили, адже раніше мешканцям вищезгаданих невизнаних республік можна було отримати СНИЛС лише після того, як вони зареєструються в одному з російських регіонів.
Виборців, які з певних причин не могли віддати свій голос дистанційно, спеціально підвозили (ред. був організований спеціальний підвіз громадян) до Ростовської області.
Жителі ОРДЛО здійснювали процедуру волевиявлення на 91-ій виборчій дільниці, теж відкритій спеціально під вибори. Дільниця, між іншим, була розміщена вздовж кордону з нашою країною. Віддавали свої голоси такі «бажані й рівноправні» виборці з «ДНР», «ЛНР» лише за одномандатними списками, адже загалом в російських паспортах, які людям нав’язливо та у великих кількостях видавали в окупованих територіях, відсутня будь-яка інформація про реєстрацію.
Понад вісімсот транспортних засобів (12 потягів та 825 автобусів). Навіть рух транспорт задля перевезення таких важливих виборців розвантажили на кордоні. Показово, що вдалися до своєрідного залякування «цивільних» тим, що, можливо, вони дійсно обмежать рух! Знову ж таки, під вибори на території тимчасової окупованих територій, маємо на увазі саме «ДНР», навіть комендантську годину скасували на вихідні дні.
Зокрема, видали й окремий указ, який ніч з неділі на понеділок також зробили вільною. Чому? За тими місцевими правилами-мірками чимало транспорту поверталося доволі таки пізно. І саме під них трішки довелося «підлаштовуватися» і «викручуватися».
І куди ж без підкупу. За агітацію йшов і сухий пайок, і обіцянки можливості завітати до місцевих ростовських магазинів (у Ростовській області). А це для мешканців окупованих територій заманлива пропозиція, бо в російських магазинах ціни значно дешевші, аніж в магазинах на територіях «ЛНР», «ДНР».
Загалом голова Ростовського виборчкому Андрій Буров проінформував громадськість й про підсумки волевиявлення. Так, майже півсотні тисяч «нових росіян» (ред. саме з тимчасових окупованих українських територій «ЛНР», «ДНР») змогли віддати свої голоси на цьогорічних виборах чиновників до Держдуми на території Ростовської області. Він запевнив, що для ДЕГ (дистанційного електронного голосування) зареєструвалися понад півтори сотні тисяч мешканців Донбасу (українського Донбасу). І більше дев’яноста відсотків (93%), за даними виборчкому, все ж проголосували. А це майже 150 тисяч людей.
І це ми лише розповіли про краплинку в морі. Можна тільки уявити, страшно навіть здогадатися, який насправді масштаб фальсифікацій!
Про реальний масштаб фальсифікації голосів можна тільки здогадуватися. Зазвичай списки виборців, зареєстрованих на виборчій дільниці, щоб запобігти дублюванню голосів виборців узгоджуються з ТВК, де їхні прізвища перевіряються і вносяться до системи ДАС «Вибори». Та на цьогорічних виборах прізвищ виборців з окупованого Донбасу ніхто не перевіряв і не вносив до системи. Тому влада мала можливість «тиражувати» виборців на різних дільницях на власний розсуд і на власну потребу.
Кремль, укотре знехтувавши долями мирних людей та майбутнім окупованого українського Донбасу, святкує перемогу. Яку він, як завжди, отримав примусом та порожніми брехливими обіцянками «світлого майбутнього в єдиному економічному й політичному просторі з Росією».
Ще більше інформації з цієї теми тут.
Головне фото © Донбас.Реалії
за матеріалами Юрія Федоренка, zn.ua
у матеріалі використані фото автора – Юрія Федоренка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:28, 28 березня
10:23, 5 квітня
11:39, Вчора
live comments feed...