• Головна
  • Скільки коштує безпека дітей-скутеристів та перехожих
БЕЗПЕКА
16:05, 8 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

Скільки коштує безпека дітей-скутеристів та перехожих

БЕЗПЕКА
Скільки коштує безпека дітей-скутеристів та перехожих

Неодноразово місцеві малинські ЗМІ писали про аварійні ситуації, які створюють, наприклад, в Малині та за його межами неповнолітні скутеристи.

Підлітки на швидкісних двоколісниках розсікають дорогами, підрізають автотранспортні засоби та ледь не збивають перехожих на пішохідних переходах, а в центральному міському парку влаштовують «ралі», мало не налітаючи на малюків, які граються біля батьків. Буває, і це жахливо — елементарне незнання правил дорожнього руху призводить до травмування самих керманичів скутеристів, а в найтяжчих випадках — і до летальних наслідків.

Що це — безвідповідальність батьків, які купуючи 12-15-річним хлопчикам мопеди, вважають, що їх не торкнеться лихо?.. Як роз’яснюють в Малинському відділенні поліції, законна підстава для водіння скутера — досягнення 16-ти років і наявність водійських прав типу «А1» (для транспортних засобів, об’ємом двигуна до 50 см3) або «А» — для моторолерів з великими габаритами (об’єм двигуна — від 50 см3). Це мали б врахувати дорослі, які дарують своїм чадам двоколісник, а через це створюють величезну проблему у суспільстві.

Читайте також: На Житомирщині двоє людей загинули на виробництві

Малинська влада теж занепокоєна численними скаргами мешканців на хлопчаків-скутеристів. Обговорюється питання виділення із міського бюджету коштів на навчання юних власників скутерів — і не лише з міста, а й з інших куточків ОТГ.

Скільки коштує безпека дітей-скутеристів та перехожих, фото-1

— Це питання потребує детального вивчення і аналізу, — зауважує заступник міського голови Віталій Лукашенко. — Беззаперечно, їздити на мопедах повинні тільки керманичі з посвідченнями водія, які добре володіють правилами дорожнього руху та мають практичні навички водіння транспортного засобу, аби не створювати небезпеку для оточуючих. Сподіваюсь, при формуванні головного кошторису ОТГ на наступний рік на проблему зверне належну увагу і депутатський корпус, й підтримає пропозицію спрямування необхідної суми з міського бюджету на безкоштовне навчання підлітків ПДР, оскільки не кожна родина, тим більше сільська — має на сьогодні в сімейній казні необхідну суму. Також розглядається, до речі, можливість відновлення на базі ЗНВК №1 автосправи, де учні зможуть навчитися управляти вантажним і легковим автомобілями, здобувши у школі професію водія.

Керівник однієї із малинських автошкіл Віталій Камаєв підтримує ідеї посадовців. Як фахівець, зауважує, що, на жаль, наразі навіть не всі дорослі скутеристи добре знають ПДР і допускають грубі порушення на автошляхах, а що казати про дітей… А за незнаннями стоять небезпека і ризик для всіх учасників дорожнього руху.

— Зараз працюємо над розробленням спеціальної програми для навчання підлітків водійській справі, починаючи з 14-річного віку, — каже Віталій Іванович. — Щоправда, отримати права з категоріями «А1» і «А» вони зможуть тільки по досягненні 16-ти років. Отож, ми, приміром, набираємо групу з таким розрахунком, щоб у травні дитині виповнилося саме 16-ть. Проте ще раз наголошую: навчитися добре управляти мопедом (мотоциклом) і головне — вивчити правила дорожнього руху дитина може і значно раніше, а здати іспити — пізніше. Чи знайдеться фінансовий ресурс у мерії — хтозна. Але ціна питання — людські життя, тому батькам варто задуматися. Саме вони в першу чергу мають звернути увагу на проблему безпеки своїх дітей, і якщо придбали двоколісний транспортний засіб — відправити підлітка на відповідні навчальні курси.

Вартість навчання скутеристів за 2,5 місяці (10 тижнів) у міських приватних автошколах становить близько 5000 гривень.

Якщо говорити про ПП «Малинська автошкола» (розташована на території ЗНВК №1), коментар у керівника котрої ми брали, то цей навчальний заклад має хорошу матеріальну базу для навчання водіїв та спеціально облаштований орендований майданчик для здобуття водійських навичок, де, до речі, є ангар, у якому планують проводити заняття із керування скутерами і мотоциклами в холодну пору року. Також на майданчику — «вісімка», «змійка» та інші пристосування для їзди на двоколіснику, до речі, ідентичні з сервісним центром МВС в Радомишлі. Завдяки професійним інструкторам відвідувачі курсів легко здають іспити та отримують водійські права.

— Часто, спілкуючись з малинчанами, чую хибну думку — стереотип, поширений в нашому місті, що за іспити потрібно платити додатково, — зазначає Віталій Камаєв. — Близько 90-98 відсотків випускників автошколи здають тести з ПДР і водіння з першого разу. Для цього потрібне лише одне — бажання здобути знання. Хто в цьому зацікавлений, можна отримати детальнішу консультацію за номерами: 093-160-27-74, 096-686-92-83.

Читайте також: У Житомирі вчителем початкових класів працює тільки один чоловік - Олексій Гадецький

До навчання, до слова, варто було б долучитися і дорослим скутеристам. З початку року малинські поліціянти виявили 200 адмінправопорушень, допущених скутеристами на автошляхах ОТГ. Крім того, протоколи складали і немісцеві правоохоронці, котрі суворіше ставляться до порушників…

Відсутність водійських прав, техпаспорту і страхового полісу є підставою для накладення штрафу і вилучення мопеда на штрафмайданчик. На неповнолітніх порушників протоколи складаються з 16-річного віку, а постанови виносяться із 18 років, за порушення ПДР молодшими скутеристами притягують до відповідальності батьків.

Джерело: «Малинські новини», Фейсбук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дснс #житомирщина #житомирська #область #вогнеборці #рятувальники #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...