10:25, 12 жовтня 2021 р.
Надійне джерело
Урок мужності та патріотизму в Житомирі: військові, доброволець та міський голова спілкувалися із старшокласниками
Андрій Опанащук та Євгеній Ракицький, одинадцятикласники СЗОШ №12 ім. С.Ковальчука, вже визначилися: хочуть стати військовими. Андрій обрав профіль військового пілота, Євгеній - охорони та захисту державного кордону. Хлопці певні: обороняти рідну землю – основний обов’язок чоловіків. А під час сьогоднішнього відкритого уроку «Захист України» продемонстрували свою налаштованість.
Андрій розібрав автомат Калашникова за 10 секунд, зібрав – за 29. Євгеній упорався зі зброю за 8 та 22 секунди. Та особисті рекорди учнів ще вищі. Старшокласники кажуть: приємно вражені, як вправно зі зброєю справився і міський голова Сергій Сухомлин. А спілкування із бійцями 95-тої бригади додало їм ще більшої мотивації стати військовослужбовцями.
Читайте також: Пригоди 17-річного заробітчанина на Житомирщині
«Я чудово пам’ятаю ті часи: поїхали з друзями в зону АТО, повезли в 95-ту бригаду допомогу. Вони тоді стояли в Добропіллі. Ми побачили як живуть наші захисники, що їм необхідно. Кинули клич — і вже з наступного тижня Житомир щовихідних відправляв допомогу на фронт! Ідея об’єднала житомирян», - розповідає дітям Сергій Сухомлин.
Такі уроки мужності та патріотизму, як і весь предмет «Захист України», має надважливе значення, каже Михайло Сліпченко. Сьогодні він - вчитель предметів «Захист України» та історії, а вчора - боєць батальйону «Айдар».
«Випускники шкіл мають бути готовими у будь-який момент захищати себе, родину і державу, вміти користуватися автоматом, надати першу домедичну допомогу на полі бою. На це і спрямоване патріотичне та фізичне виховання, тактична, вогнева та медична підготовка дітей … У Євгенія воював дядько, у Богдана Сійка – батько. 95-та бригада та добровольчі батальйони – це прикладидля нашої молоді», – каже вчитель.
Одинадцятикласники змагалися сьогодні у фізичній підготовці, у збиранні та розбиранні автомата Калашникова, продемонстрували надання домедичної підготовки, знання у поводженні з радіаційною, хімічною та біологічною зброєю.
Роман Балаба та Віктор Мельничук, бійці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, вражені патріотичним налаштуванням молоді. «Такі уроки дітям необхідні, як і правдива історія країни. Підростаюче покоління має знати справжні події боротьби за незалежність. А прагнення самих дітей говорить, що робота з учнями здійснюється у потрібному руслі…», - кажуть захисники.
Андрій Опанащук – президент школи, він вже серйозно готується до вступу Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Каже, фізична та навчальна підготовка нелегка: займається спортом, вчиться з репетиторами. Євгеній Ракицький - міністр оборони в навчальному закладі. Він вступатиме до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Прикладом для хлопця є його дядько Ярослав Ашихін.
«Мій дядько - прикордонник, раніше був на захисті кордону. Зараз запускає розвідувальні безпілотними. Він один із найперших у військовій частині поїхав воювати. Був у Станиці Луганській, біля Пісків. Також він був у шпиталі, бо отримав контузію….».
Читайте також: На Житомирщині двоє людей загинули на виробництві
14 жовтня діти обов’язково прийдуть на майдан Соборний, на відкриття пам’ятника «Захисникам України у війні з російським агресором», бо надзвичайно цінують вклад тих, хто віддав за незалежність життя.
Джерело: сайт Житомирської міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:06
1 січня
19:22
30 грудня 2024 р.
16:08
30 грудня 2024 р.
14:35
30 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
22:27, 25 грудня 2024 р.
15:33, 21 грудня 2024 р.
15:33, 21 грудня 2024 р.
live comments feed...