• Головна
  • Вітчим був для Сергія Корольова першим домашнім вчителем та помічником в опануванні точних наук
СЕРГІЙ КОРОЛЬОВ
13:49, 19 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

Вітчим був для Сергія Корольова першим домашнім вчителем та помічником в опануванні точних наук

СЕРГІЙ КОРОЛЬОВ
Вітчим був для Сергія Корольова першим домашнім вчителем та помічником в опануванні точних наук

Цими осінніми днями сповнилося 140 років з дня народження Григорія Михайловича Баланіна (1881-1963) – вітчима С. П.Корольова.

Григорій Баланін народився у підмосковному місті Хімки. У 1900 році закінчив вчительську семінарію у місті Тотьмі. Працював учителем у селі Кімас-озеро в Архангельській губернії. У 1901-1904 роках вчився у Петербурзькому учительському інституті, а в 1906-1909 рр. – на електромеханічному факультеті інженерного училища у місті Мітвайд в Саксонії. Третю вищу освіту Григорій Баланін здобув у Києві – навчаючись в 1909-1913 рр. на механічному факультеті Київського політехнічного інституту.

Читайте також: Відійшов у вічність шеф-редактор житомирської газети «Ехо» Володимир Яцкевич

У 1916 році Григорій Баланін бере шлюб з Марією Корольовою – матір’ю Сергія Корольова. Сергієві тоді було лише дев’ять років – і з цього часу Григорій Михайлович фактично замінив йому батька. Він був для Сергія першим домашнім вчителем та помічником в опануванні точних наук. Пізніше давав цінні поради тоді, коли Сергій Корольов захопився конструюванням планерів.

У професійній діяльності Григорій Михайлович проявив себе як талановитий конструктор та ерудований спеціаліст. Він розробив ряд винаходів й технічних вдосконалень. Серед його проектів, що отримали виробниче впровадження у радянський період – елеватори та механізовані комори.

На схилі життя Григорій Баланін ще встиг побачити наукові успіхи та космічні тріумфи свого названого сина. У шлюбі з Марією Миколаївною він прожив 47 щасливих літ – й помер 19 грудня 1963 року у 82-річному віці. Похований на Вірменському кладовищі у Москві.

«Батько глибоко поважав і любив вітчима, вважав себе зобов'язаним йому за те, що він привчив його до самостійної роботи, -- згадує у своїй книзі «Отец» Наталя Сергіївна Корольова. -- У жовтні 1953 року батько подарував йому срібний підстаканник з написом «Дорогому Григорію Михайловичу в день народження від сина». Разом з Ніною Іванівною батько був в крематорії, а потім на поминках на Жовтневій. За столом він сказав, що на все життя збереже почуття синівської вдячності до цієї розумної, чесної та благородної людини».

Читайте також: Поблизу села на Житомирщині патрульні виявили двох дітей

В експозиції Меморіального будинку-музею С.П. Корольова в Житомирі є фотографія Григорія Михайловича Баланіна.

Джерело: Національний музей космонавтики

імені Сергія Павловича Корольова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сергій корольов #житомирщина #житомирська #область #космос #космонавтика #новини #інформація #музей космонавтики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...