• Головна
  • У Житомирській області погіршиться погода. Застереження МНС
11:29, 26 листопада 2010 р.

У Житомирській області погіршиться погода. Застереження МНС

Вже сьогодні в деяких регіонах України випав сніг. Десь мокрий, десь не дуже, але однаково холодний і неприємний. Житомир не є винятком і важке сіре небо, вже не перший день, от-от загрожує засипати нас «білими мухами». Всі в очікуванні. Дітям уже кортить пограти сніжки і ліпити сніговиків, а дехто з дорослих ще досі доукомплектовують свої зимові гардероби. Та якби там не було, а температура міняється кожного дня і навіть по кілька разів за добу. Що геть збиває з пантелику громадян, на рахунок, що одягнути зранку, і на яку позначку поставити опалення. Зміна погодних умов майже завжди призводить до трагічних випадків, серед яких найчастіше фігурують переохолодження та обмерзання.

У минулому, 2009 році, внаслідок переохолодження в області загинуло 59 осіб. В поточному році жертвами холодів уже стали 50 чоловік, 6 з них  загинули з початку цієї осені. І це при тому, що ще не було морозів. Протягом останніх днів на більшості території України спостерігаються несприятливі погодні умови. Саме в такий період збільшується кількість пожеж, ДТП та обморожування. В зв’язку з цим МНС закликає громадян бути обережними під час заморозків і берегти себе від переохолодження.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при негоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, і в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження; не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстенці на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень. Не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони набрякають і ви не в змозі будете знов взутися. Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія. Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...