• Головна
  • Що потрібно підготувати для зимньої риболовлі, — Житомирський рибоохоронний патруль інформує
РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ
10:36, 6 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Що потрібно підготувати для зимньої риболовлі, — Житомирський рибоохоронний патруль інформує

РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ
Що потрібно підготувати для зимньої риболовлі, — Житомирський рибоохоронний патруль інформує

На етапі підготовки до періоду зимового лову риби, важливо приділяти увагу кожній дрібниці. Давайте розберемося, що повинно бути у рибалки-початківця, що вперше планує вирушити на лід.

  • Одяг для зимової риболовлі;
  • Основне обладнання: пішня, бур, ящик рибалки, черпак, багор;
  • Снасті;
  • Додаткове обладнання: термос, обігрівач, намет для лову риби з льоду, ехолот.
  • Зимовий одяг та взуття.

Питання в правильності вибору одягу для риболовлі взимку можна вважати одним із першочергових. Якщо ви неправильно її підберете, то серйозно ризикуєте захворіти або навіть отримати обмороження. Головні вимоги до зимового одягу - він повинен бути легким, пропускати повітря, і водночас дуже теплим. Розглянемо простий набір, не комбінезон.

Куртка. Повинна бути довгою, щоб закривати вашу спину в той момент, коли ви сидите біля лунки. Важлива наявність капюшона, який закриє вашу шию від продування.

Штани. Бажано, щоб вони були у формі комбезу, тобто з лямками. Так як під час постійного нагинання та сидіння, ви ризикуєте застудити нирки.

Шапка. Повинна бути легкою та теплою, а також максимально закривати вуха та частину шиї. Відмінний варіант – вушанка.

Чоботи. Про цей елемент зимового одягу для риболовлі найбільше точиться суперечок через те, якими вони мають бути, і з якого матеріалу їх обирати. Проте все ж таки головні вимоги до них залишаються невід'ємними: водонепроникність, легкість і наявність теплої панчохи.

У вищезгаданий комплект ще входять такі важливі елементи як термобілизна (залежить від бажання та можливостей рибалки), теплий светр, шкарпетки, шарф, рукавички.

Основне обладнання.

З одягом розібралися, тепер поговоримо про основне обладнання, яке необхідно взяти на зимову риболовлю.

Пішня. Деякі рибалки, особливо з низки новачків, запитають – що це таке? Так ось, пішня – це інструмент ударного типу. Найчастіше – дерев'яна рукоятка та сталевий загострений наконечник. Їм рибалок перевіряє товщину льоду.

Бур. Дуже важливий інструмент для риболовлі, тому що без нього не пробурити лунку.

Ящик рибалки. У ньому можна зберігати багато зі списку рибальських снастей, термос, і ще багато усіляких дрібниць. У тому ж випадку, якщо ваша рибалка не передбачає біганини, і на одній лунці ви можете просидіти тривалий час, то ящик вам послужить і зручним сидінням.

Черпак. Зручне пристосування, використовуючи яке ви легко очистите лунку від крижаної каші.

Багор. Незамінний помічник для вивужування пійманої риби з лунки. Особливо він цінний у той момент, коли ви впіймали трофейний екземпляр. Поки ви збільшуватимете діаметр лунки, риба, зачеплена багором під зябра, гарантовано не зійде.

Снасті для зимової риболовлі

Що брати із собою, завжди залежить від того, які вудки та чим оснащені, ви збираєтеся використовувати на риболовлі. Однак є стандартний список снастей, який вам точно не завадить, перебуваючи у рибальському ящику.

  • Декілька зимових вудок;
  • Ліска;
  • Грузила;
  • Гачки;
  • Приманки (зимові блешні, блешні й тд).

Досвідчені рибалки рекомендують зібрати вдома кілька варіантів оснастки, щоб не займатися цими питаннями на льоду, під час сильного вітру чи лютого морозу.

Додаткові аксесуари

Нижче наведені аксесуари брати з собою не обов'язково, проте їх використання створить додатковий комфорт, чого дуже не вистачає під час лову риби з льоду.

Намет. Докладніше цей аксесуар ми розглянемо в окремій статті, а поки що пройдемося по основних пунктах. Головне завдання намету – захистити рибалки від холоду, вітру та снігу. На даний момент у рибальських магазинах ви можете зустріти намети трьох видів: з куполом, каркасні та розкриваються автоматично. На думку рибалок, найнадійнішими з цього списку вважаються каркасні намети. Найзручніші у використанні – автоматичні. А ось купольні – це максимально бюджетний варіант.

Обігрівач. Розглядати покупку цього аксесуара, звичайно, потрібно тільки після придбання намету. Найчастіше рибалки використовують газові пальники.

Ехолот. Використовуючи ехолот під час риболовлі взимку, ви витратите мінімум часу на пошуки риби.

Термос. Відмінний аксесуар, що дозволяє зігрітися морозним ранком на льоду. Чашка теплого чаю, і ваше бажання залишитися ще на годинку на льоду виросте за лічені секунди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рибоохоронний патруль #житомирщина #житомирська #область #нарада #новини житомира #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...