ОСВІТА
15:37, 15 грудня 2021 р.
Надійне джерело
Виконком погодив нову програму розвитку освіти Житомирської громади на наступні п’ять років, — ЩО ВОНА ПЕРЕДБАЧАЄ
ОСВІТА
Виконавчий комітет міської ради погодив Програму розвитку освіти Житомирської міської територіальної громади на період 2022-2026 рр. Про те, які заходи передбачає нова програма, розповіла заступниця директора департаменту освіти Житомирської міськради Світлана Ковтуненко.
«Нова програма структурована за 14-ма напрямками. З кожного напрямку реалізуватимуться конкретні заходи. Загалом на фінансування освітньої програми упродовж п’яти років необхідно передбачити 11 млрд 771 млн 475 тис. грн. З них майже 4 млрд – державна субвенція, 7,3 млрд грн – кошти місцевого бюджету, враховані також кошти й інших джерел».
Серед основних напрямків програми:
1.Забезпечення виконання закладами освіти основних функцій з надання освітніх послуг (забезпечення оплати праці працівникам галузі, оплати комунальних послуг та енергоносіїв, забезпечення відрядження працівників та ін.)
2. Дошкільна освіта (розширення мережі закладів дошкільної освіти відповідно до освітніх потреб населення, забезпечення організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах міста, забезпечення програмно-методичного супроводу з урахуванням освітніх особливих потреб у навчанні та вихованні кожної дитини, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами, забезпечення модернізації освітнього середовища та ін.).
3. Загальна середня освіта (забезпечення організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти та створення відповідних умов у шкільних їдальнях, створення безпечних умов у закладах загальної середньої освіти, забезпечення дистанційної освіти, впровадження національно-патріотичного виховання ін.)
4. Позашкільна освіта та забезпечення рівного доступу дітей до якісної позашкільної освіти.
5. Інклюзивно-ресурсні центри. Освіта осіб з особливими освітніми потребами (забезпечення ефективної діяльності інклюзивно-ресурсних центрів у частині організації корекційно-розвиткової роботи з дітьми дошкільного та шкільного віку в умовах інклюзивного навчання, забезпечення безперешкодного доступу до будівель, приміщень закладів галузі особам з особливими освітніми потребами та ін.
Детальніше з напрямками освітньої програми можна ознайомитися з презентації. Тут є прогнозовані показники результативності. До прикладу, усистемі дошкільної освітипланують збільшити кількість груп, потужність приміщень, загальну кількість штатних одиниць педпрацівників, загальну кількість ставок асистентів вихователя.
У 2022 році з місцевого бюджету на реалізацію програми буде спрямовано 1млрд 90 млн 153 тис.100 грн З нього майже 60% складає заробітна плата, 14,7% - комунальні послуги згідно із сьогоднішніми тарифами. 7,5 % - харчування. 10 % - на утримання ПТУ, 9% - інші видатки. Зазначимо, що при потребі на утримання ПТУ 155 млн грн у місцевому бюджеті планують передбачити 3,9 млн видатків, що і становить зазначений вище відсоток.
У 2022 році обсяг доведеної освітньої субвенції становить 621 млн 791тис грн при потребі 652 млн 347 тис. грн. Тобто на 30 млн грн освітня субвенція є недостатньою.
Департамент освіти міської ради розрахував витрати на 2022 рік по учнях закладів загальної середньої освіти та вихованцям закладів дошкільної освіти, закладів позашкільної освіти
Розрахунок вартості послуг з підготовки одного кваліфікованого робітника закладами професійної (професійно-технічної) освіти на 2022р., враховуючи показники регіонального замовлення на 2022 рік має такий вигляд:
Джерело: сайт Житомирської міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:55
11 січня
Оголошення
10:29, 10 січня
10:29, 10 січня
17:42, 7 січня
10:37, 3 січня
10:37, 3 січня
live comments feed...