COVID-19
12:45, 30 грудня 2021 р.
Надійне джерело
Що випало Сергію Мержинському в новорічному «гадальному білетику»
COVID-19
Розповіла у своїх спогадах його приятелька Віра Данилівна Алєксандрова: «Зазвичай напередодні кожного нового року, я писала так звані «гадальні білетики» - різні фрази, приказки, уривки з віршів.
Це була традиційна приправа до зустрічі Нового року, що завжди мала успіх і розважала зібране товариство. На одному з білетиків я написала з «Пер Гюнта» - «Schlaf, mein Knabe, schlаf», слова Сольвейг, якими вона заколисувала на своїх руках Пера, що помирав.
Першого січня [1901] я прийшла до С[ергія] К[остянтиновича] з новорічними білетиками, що лишились, і запропонувала йому поворожити. Він бажав взяти один спільний для нас обох білетик і взяв один. З’ясувалось, що ненароком я написала передбачення на обох боках білетика, і він прочитав з одного боку: «пережити нове почуття».
- Це вам, - сказав. – ви станете бабусею.
Тоді він прочитав на протилежній стороні «Schlaf, mein Knabe, schlаf».
- Це мені…
Це ворожіння справило вельми неприємне враження на С[ергія] К[остянтиновича], та й, щиро кажучи, на мене також. Він якось знітився і до кінця мого візиту лишався дуже засмученим.
У день від’їзду я привезла йому вазонки з кількома його улюбленими квітами – конваліями. Він зірвав кілька стеблин – дав мені «на пам’ять», і ми розпрощались…
Коли мій чоловік, який часто навідував С[ергія] К[остянтиновича], розповів йому про народження нашої внучки, С[ергій] К[остянтинович], надіслав мені поштівку, у якій привітав мене і, натякаючи на передбачення, додав: «От і зазнали нового почуття». Значить, подумала я, він і того, що випало йому, не забув».
Раніше В. Александрова отримувала від нього листи, у яких він писав, що почувається цілком здоровим і живеться йому навдивовижу добре. Йдеться про літо 1898 року. «Спомином про це щасливе літо лишилася фотографія.., - читаємо у її спогадах, - на ній на першому плані, прихилившись до копиці сіна, сидять поруч Лариса Петрівна і С[ергій] К[остянтинович]. Л[ариса] П[етрівна] одягнена в українську ношу з вінком на голові. Цей одяг напрочуд їй личив, і вона дуже «интересна». Обличчя в обох веселі, щасливі».
Джерело: Скрипка Т. Спогади про Лесю Українку. Том ІІ. Львів: Видавництво "Астолябія", 2021. - 512 с.: іл.
Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки
Читайте також: ТОП-5 місць для відпочинку взимку на Житомирщині
Головне фото: Зліва направо: Ольга Петрівна Косач, Лариса Косач, Сергій Мержинський; на копиці: Ольга Косач, Олександр Драгоманов, Ізидора Косач. Гадяч, 8 липня 1898 р.
Сергій Мержинський. На звороті напис: "Л[илии] П[етровне] Косач на добрую память С. Мержинский. 23 VIII, 1899. "Одинокие люди" уже наказаны тем, что они одиноки".
Скрипка Т. Спогади про Лесю Українку. Том ІІ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Добровольці-рятувальники з досвідом та камери по місту: це громада на Житомирщині, яка дбає про безпеку
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
13:00
Вчора
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
25 грудня
Оголошення
09:15, 17 грудня
17:49, Вчора
17:49, Вчора
17:49, Вчора
09:15, 17 грудня
live comments feed...