МУЗЕЙ
12:00, 12 вересня 2022 р.
Надійне джерело
«Клименкові сади» в житомирському музеї Володимира Короленка
МУЗЕЙ
Днями у нашому Музеї відбувся літературно-музичний вечір «Клименкові сади», присвячений творчості талановитого й самобутнього житомирського поета та журналіста Михайла Даниловича Клименка (1926-1998 рр.).
Читайте також: Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці
Одним з приводів для проведення нашого заходу стало знайдення унікальних кінохронік у фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного - сюжети з Михайлом Клименком на початку його творчого злету у 1957 році. На рідкісних кадрах – молодий агроном і поет Михайло Клименко у рідному селі Левків.
Впродовж усього вечора до нашого музею йшли і йшли гості -- тож у музейній вітальній ніде яблуку було впасти. Першими завітали земляки Михайла Клименка з села Левкова. Далі – житомирські письменники, науковці, краєзнавці, журналісти…
Головною гостею вечора стала донька поета – Наталія Михайлівна, яка разом з рідними і знайомими приїхала до Житомира зі столиці. Наталія Михайлівна – заслужений працівник культури, керівник Музею історичного центру Києва. Хронікальні кадри дуже розчулили Наталію Клименко. На екрані вона побачила не лише молодого й красивого батька серед квітучого яблуневого саду, але й себе – маленьку дворічну дівчинку. Жінка розчулилася від щемливих кадрів тих далеких років. Коли вона читала власні вірші, присвячені батькові – відчувалося, як їй не вистачає рідної людини.
Камерної атмосфери надали заходу фортепіанні твори у виконанні студентки Тетяни Свириденко.
До заходу була створена імпровізована виставка з фотографій і автографів Михайла Клименка. Співробітники музею читали ліричні вірші поета.
Гості музею згадували Михайла Клименка – і як свого наставника, і як колегу, і просто як гарну, завжди усміхнену, добру і щиру людину.
Гарним дарунком для нашого музею стала збірка поета «Сад мого життя», презентована Наталією Михайлівною Клименко. Книга, в якій зібрано поезії Михайла Даниловича у стилі хоку та рубаї, займе почесне місце серед нових надходжень музею.
Оксана Бовкун, науковий співробітник Музею В.Г. Короленка.
Фото: Олександр Колісний
Читайте також: Білий лелека: Символізм в українській культурі
Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Добровольці-рятувальники з досвідом та камери по місту: це громада на Житомирщині, яка дбає про безпеку
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
13:00
Вчора
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
25 грудня
Оголошення
13:05, 16 грудня
10:17, 19 грудня
11:45, 13 грудня
4
live comments feed...