засідання
09:04, 30 липня 2013 р.
На Житомирщині втілюються спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН
засідання
29 липня заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Никитюк провів засідання обласної координаційної ради з питань залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги. Участь у нараді брали перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, координатор Житомирського ресурсного центру громад Олег Процик та керівники районів Житомирщини. Під час заходу обговорювалася можливість втілення спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ», зокрема у сфері підвищення рівня енергоефективності і розвитку відновлювальних джерел енергії за участю громад у сільській місцевості.
З 2008-го року проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» надає підтримку сільським громадам і місцевим органам влади й самоврядування для розвитку їх потенціалу, планування та здійснення спільних ініціатив. Тоді ж близько півмільйона сімей із понад 1000 сільських населених пунктів по всій Україні об’єдналися та за підтримки місцевої влади вирішили нагальні проблеми своїх громад, довівши своїм прикладом дієвість спільних дій.
«За результатами діяльності першого етапу Проекту (2008–2011 роки), найбільш затребуваним напрямком було енергозбереження, – зазначив під час засідання Олександр Никитюк. – Житомирщина долучилася до Проекту наприкінці 2011-го року, втілюючи на місцевому рівні ідею розширення можливостей підтримки інноваційних енергоефективних технологій і відновлювальних джерел енергії. Наразі розробляє свої мікропроекти три райони області – Житомирський, Олевський і Чуднівський – на умовах співфінансування. Загальні бюджети за 24-ма проектами становлять 4,5 млн грн, з яких 5 % – кошти громад, до 25 % – кошти сільських і селищних бюджетів та близько 70 % коштів надходить за рахунок інвестицій».
Тема активної пошукової участі територіальних громад в інвестиційних програмах і зацікавленість їх представників у налагодженні контактів із потенційними спонсорами не нова. Але на Житомирщині, за словами першого заступника голови обласної ради Володимира Арешонкова, роботи у цьому напрямку активізувалися лише останні півтора роки. «Так, ми маємо потужний трудовий потенціал, однак виникала потреба системної координації втілення проектів та роботи в обраних напрямках, у нас не було спеціально створених підрозділів, спеціалісти яких займалися б цими питаннями», – пояснив посадовець. Зокрема Володимир Арешонков повідомив, що найближчим часом при обласній раді працюватиме кілька фахівців, котрі зорієнтовуватимуть представників територіальних громад щодо впровадження додаткових мікропроектів у рамках Спільного Проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ». Відповідні фахівці працюватимуть і при райдержадміністраціях. «З метою впорядкування цієї діяльності наступного року заплановано створити фонд підтримки регіональних проектів на рівні сільських і селищних програм. Схожі фонди вже діють в інших областях, зокрема у Вінницькій і Дніпропетровській», – додав він.
З інформацією щодо впровадження другої фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на Житомирщині ознайомив присутніх координатор Житомирського ресурсного центру громад Олег Процик: «Наразі вдалося стабілізувати діяльність щодо впровадження Проекту – із 24 громад, які беруть участь у Проекті, майже 99 % уже затвердили свої мікропроекти. 22 громади вже отримали перші транші фінансування (16 тис. грн, надається на момент підписання Угоди). Зокрема два проекти вже завершено у Коростишівському та Олевському районах та один – у Житомирському. Якщо область у такому ж темпі упроваджуватиме ініціативи Проекту, то наприкінці жовтня громади зможуть отримати другий транш допомоги (до 60 тис. грн, що залежить і від бюджету кожної громади), аби розпочати безпосереднє впровадження своїх мікропроектів».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:15
13 січня
16:55
11 січня
Оголошення
10:26, 9 січня
1
09:25, 7 січня
16:12, 8 січня
live comments feed...