протипожежні правила
17:05, 6 серпня 2013 р.
Цьогоріч на Житомирщині згоріло 35 га землі: будьте обережні в лісах у серпні
протипожежні правила
За інформацією Українського гідрометеорологічного центру на території України поточний тиждень очікується досить спекотним та без опадів. За даними, удень 6 серпня стовпчики термометрів сягатимуть +25…+30 °С, 7 серпня – +30…+35 °С. Пожежна небезпека підвищиться до 4 рівня.
У цей час зростає ймовірність виникнення пожеж, особливо в лісах, парках, господарських угіддях та на території приватного сектору, які в разі виникнення завдають значних матеріальних збитків і шкоди навколишньому середовищу, створюють загрозу населенню.
З початку року в області зафіксовано 40 пожеж в екосистемах – у 35 випадках горіли суха трава, чагарники та сміття на відкритих територіях. Усього руйнівної дії сили вогню зазнало понад 35 га землі.
Висока температура повітря та пориви вітру сприяють виникненню та поширенню пожеж у літній період.
Тож Управління ДСНС України у Житомирській області звертає увагу жителів та гостей області на необхідність дотримуватись протипожежних правил у місцях відпочинку та побуті.
Зокрема, перебуваючи в лісі, паркових зонах тощо забороняється розводити багаття, кидати непогашені сірники, недопалки, залишати просочене горючими речовинами ганчір’я, заправляти пальним паливні баки. Вкрай небезпечно залишати на місці відпочинку пляшки чи уламки скла, адже скло, фокусуючи сонячне проміння, здатне спрацювати як запалювальна лінза. Крім того, у пожеженебезпечний період забороняється заїзд транспортних засобів на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів).
Наполегливо рекомендуємо мешканцям міста та області в зв’язку з високим рівнем пожежної небезпеки утримуватись від відвідування лісових масивів.
Спека у літній сезон також змушує людей вирушати на відпочинок до водойм - ставків, річок та озер. Зверніть увагу! З початку року на водних об'єктах Житомирщини вже загинуло 18 осіб, з них 6 дітей. Тому обережність відпочивальникам також не завадить.
У першу чергу після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок. Найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Під його впливом людина втрачає самоконтроль, особливо небезпечно вживати спиртні напої у спекотну погоду. Вирушаючи купатися, рятувальники радять не заходити у воду в незнайомому місці, уникати води зі швидкою течією, не плавати наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах, не пірнати з берега чи дерева. Ретельно наглядайте за дітьми: їхня поведінка поблизу водойм, як правило, активна і непередбачувана.
Запам'ятайте! Дотримуючись цих простих, доступних усім без винятку правил, ви збережете своє життя і здоров’я.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Добровольці-рятувальники з досвідом та камери по місту: це громада на Житомирщині, яка дбає про безпеку
Партнерський матеріал
17:00
13:00
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
Оголошення
12:44, 16 грудня
10:29, Сьогодні
1
15:36, 24 грудня
3
10:30, Сьогодні
1
live comments feed...