Новини компаній
15:09, 4 травня 2023 р.
Яким чином можливо придбати земельну ділянку в Україні у 2023 році та які юридичні аспекти слід враховувати?
Новини компаній
Перед купівлею земельної ділянки важливо переконатися в її правомірному статусі. Необхідно перевірити, чи накладено на ділянку будь-які правові обмеження на використання землі, як-от рішення судів або державні регуляції. Під час оформлення документів на ділянку можуть виникнути помилки, які в майбутньому можуть призвести до проблем, тому необхідно ретельно перевірити ПІБ продавця і покупця, паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу ділянки, її кадастровий номер, точну адресу і площу ділянки. Не можна виключати можливість людських помилок, тому перед підписанням документів у нотаріуса або реєстратора необхідно перевірити ще раз коректність персональних даних.
Як здійснити перевірку об'єкта і суб'єкта на наявність арештів?
Для того, щоб уникнути можливих юридичних проблем у майбутньому, під час купівлі нерухомості в Україні важливо виконати перевірку об'єкта та суб'єкта на наявність арештів. Існує кілька методів для перевірки об'єкта і суб'єкта на наявність арештів. Один з них це перевірка в Державному реєстрі прав на нерухомість, де міститься інформація про зареєстровані права на нерухомість в Україні. Так само приватні майданчики, на яких ви можете перевірити як земельну ділянку, так і самого власника, рекомендуємо звернутися до нотаріуса або агенції нерухомості, для більш точних перевірок.
Якщо ви хочете купити ділянку біля моря, рекомендуємо зайти на сайт агентства нерухомості Komfort, це агентство розташоване в місті Чорноморськ, за 20 км від Одеси, там продають ділянки біля Чорного моря
Які призначення можуть бути у земельних ділянок?
Під час купівлі земельної ділянки в Україні важливо враховувати її цільове призначення, яке визначає можливості використання ділянки та види будівництва, які дозволені на ній. Залежно від цільового призначення, земельні ділянки можуть бути розділені на кілька основних категорій.
- Цільове призначення "для садового будинку" надає можливість для індивідуального дачного будівництва. На такій земельній ділянці можна розмістити садовий будинок, альтанку, гараж та інші споруди, необхідні для дачного відпочинку та затишного життя..
- Цільове призначення "для житлового будинку" передбачає використання земельної ділянки для будівництва житлового будинку та відповідних об'єктів. На такій ділянці можна будувати житловий будинок, гараж, господарські будівлі та інші об'єкти, які необхідні для комфортного проживання.
- Цільове призначення земельної ділянки "для комерційної діяльності" призначене для будівництва та використання комерційних об'єктів: офісних будівель, магазинів, ресторанів, готелів та інших об'єктів комерційної нерухомості.
- Земельна ділянка з призначенням "для виробництва" призначена для будівництва та експлуатації промислових об'єктів: заводів, фабрик, складів та інших промислових об'єктів..
- Ділянки, що мають цільове призначення "для житлової забудови", призначені для забудови багатоквартирних будинків. На таких ділянках можуть будуватися не тільки житлові будинки, а й об'єкти соціальної та комерційної інфраструктури, як-от дитячі садки, школи, магазини, парки та інші об'єкти, необхідні для комфортного життя жителів.
Які витрати необхідні при угоді купівлі-продажу нерухомості?
При угодах купівлі-продажу нерухомості, витрати зазвичай діляться між покупцем і продавцем. У деяких випадках покупець може взяти на себе всі витрати, якщо продавець значно знизив ціну. Ось основні витрати, які зазвичай виникають при купівлі-продажу нерухомості:
Продавець оплачує
- Оцінку об'єкта у середньому вартість оцінки 1000 грн
- 1% держ.мито від оціночної вартості, якщо ваш об'єкт коштує 400 000 грн, у цьому випадку потрібно 400 000 гривень помножити на 1%, це вийде 4 000 гривень ваше державне мито.
- Довідка про відсутність будови, її ціна може бути від 600 грн і до 1500 гривень залежно від вашої місцевості.
- Оплата квитанцій по банку, приблизно 400-800 грн.
- Якщо ділянка менше трьох років у власності, додавайте 5% податку і 1,5% військовий збір.
- Можуть виникати інші витрати, якщо на це вимоги нотаріуса.
Покупець оплачує
- Послуги агентства нерухомості: в Одесі та Чорноморську ділянки, які коштують до 24 000 доларів США, вартість послуг становить 1000-1200 уе. Якщо ділянка за ціною вище 24 000 у.о. вартість послуг становить 5%. У вашому населеному пункті ціна може змінюватися.
- Послуги нотаріуса: 6000-7000 грн, якщо садова ділянка або сільгосп.земля тоді послуги можуть бути збільшені до 15 000 грн.
- Послуги банку: від 1200 грн і до 1% від вартості об'єкта, все залежить від банку, який працює у вашій місцевості.
- Квитанції по банку: 400-800 грн.
Висновок: Тепер ви ознайомилися з базовою інформацією про купівлю та продаж земельних ділянок, але при цьому ми рекомендуємо вам звертатися за попередньою перевіркою інформації до агентств нерухомості або адвокатів, нотаріусів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:15
13 січня
16:55
11 січня
Оголошення
14:04, 8 січня
10:29, 10 січня
10:29, 10 січня
17:42, 7 січня
10:29, 10 січня
live comments feed...