ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
15:40, 4 травня 2023 р.
Надійне джерело
Юлія Хоменко: У день нашої перемоги зроблю велику фотовиставку, — ФОТО
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
Війна розділила наше життя на «до» та «після».
Вона, безумовно, всіх нас змінила, відкрила в багатьох нові грані, потаємні ресурси, небачену силу духу, міць.
На жаль, дехто за ці рік і кілька місяців втратив житло. Ворог руйнує інфраструктуру, влучає снарядами в школи, садочки, лікарні, житлові будинки тощо. Світлини всіх цих руйнувань викликають численні мурашки на тілі.
Житомирщину лихо руйнувань теж не оминуло. Наша область теж мала окуповані території та зазнала руйнувань. Ми недарма зачепили саме цю тему, адже героїня нашої сьогоднішньої історії, Юлія Хоменко з Житомирщини (ред.її сторінка на Фейсбук тут), в жовтні 2022 року зробила фотовиставку в Овручі, яка в результаті переросла в проект «Незламний дух Полісся». На світлинах авторки показані люди саме на фоні руїн в тих чи інших місцях області.
Читайте також: У Житомирі представлять роботи відомого іконописця!
Кореспондентка нашого сайту, 0412.ua, поспілкувалася з Юлією, дізналася більше про виникнення виставки, розпитала, як в подальшому розвиватиметься проект.
«Ми всі – незламні, сильні духом. Кожен на своєму фронті нині воює, намагається бути корисним і наблизити нашу спільну перемогу!
Спершу я планувала реалізувати проект лише в Овручі.
Першочергово я хотіла поїхати по всіх розбомблених місцях в нашій області, аби зафільмувати всі ті жахіття війни, які принесла країна-агресор росія на нашу землю. Мала бажання відзняти моделей на всіх подібних локаціях (ред. на фоні зруйнованих будівель) в Житомирській області. Поки ж обмежилася лише Овручем, де я фотографувала моделей на фоні руїн. Ми їздили також і в Народичі. Знімали там репортаж. В мене багато світлин звідти. Це були перші дні після деокупації територій на Житомирщині», – згадує дівчина.
Варто зазначити, що Юлія Хоменко продовжує роботу над проектом. Вона планує його розвивати:
«Зокрема, в планах є зробити світлини й в Житомирі біля місць, куди поцілили рашисти. Нехай лише трішки потеплішає. Або влітку, або вже у травні я буду робити зйомку біля 25 ліцею в місті Житомирі, який понівечений внаслідок ворожих атак. Можливо, сфотографую навіть самих ліцеїстів. Були й такі думки».
Юлію свого часу зворушили світлини з Маріуполя, з Харкова та інших куточків України, які перетворилися на руїни вже після 24 лютого 2022 року. Одразу згадуються фото українських випускників, які танцювали на руїнах зруйнованої школи. Такі кадри дійсно викликають мурашки. От щось в такому ж дусі Юлія планує зробити й в житомирському ліцеї №25.
Авторка хоче доповнити свій проект новими світлинами і вже в Житомирі зробити повноцінну виставку, щоб в ній було ще більше фото. Далі може бути й Малин, й Коростень. В майбутньому дівчина має на меті охопити якомога більше куточків нашої області своєю виставкою.
Читайте також: У Житомирському обласному краєзнавчому музеї діє виставка «Сад Рапаїв», — ФОТО
Як все починалося
— «У мене є друг Ярослав. Він — військовий. Отримав поранення і проходив лікування в шпиталі. Він бачив, що я їжджу зруйнованими місцями, все це фотографую, виставляю в своїх соціальних мережах (в Інстаграм, у Фейсбук). І він говорить: «Юлю, а чому б це все не об’єднати і не зробити якусь благодійну виставку? Можливо, вдасться зібрати хоч якісь кошти і допомогти моїм побратимам?
Так ми періодично згадували за цю тему, говорили про це. Ярослав і далі мене підштовхував зробити виставку.
Невдовзі я розмістила оголошення в соціальних мережах із закликом побути моделями — долучитися до зйомки на руїнах розбомблених будівель. Люди відгукнулися. Це були і молоді дівчата, і трішки старші жінки. Так фотопроект почав набирати обертів. Відбулася фотовиставка в Овручі…».
Під час вищезгаданого заходу в Овручі, який відбувся восени 2022 року, вдалося зібрати майже 2,5 тисячі гривень. Всі ми розуміємо, що нині немає маленьких донатів – кожна копійчина, кожна гривня – важливі!
«Ми зібрали 2 300 гривень. Я зателефонувала до 95-частини та запитала, що ж придбати для військових на цю суму. Зв’язалася безпосередньо з командиром підрозділу, який сказав, що конкретно на той момент для частини потрібно закупити спеції. Це, власне, й було зроблено на вищезгадану суму», — розповідає Юлія.
Варто зауважити, що не лише моделі присутні на світлинах Юлії. На деяких зйомках в об’єктиві фотокамери авторки — реальні мешканці того чи іншого населеного пункту.
Як розповіла авторка фотовиставки:
«На одній зі зйомок, наприклад, я зустріла бабусю, в якої російська бомба знищила будинок. Жінка сиділа зі своєю сусідкою. Я попросила дозволу на зйомку. Бабуся погодилася. І от вона підійшла до мене під час зйомки, розповіла свою історію, поділилася, як їй було важко.
Тоді я зловила її щиру емоцію й зафільмувала. Такі емоції — живі, непідроблені. В таких кадрах відчувається весь смуток та біль людей від пережитого. Звісно ж, що фото з цією бабусею також було на моїй виставці.
Реальна людина, не запрошена модель. І це дуже щемливо й зворушливо. Завершуючи розповідь про цю жіночку, зауважу, що вона з нетерпінням чекає нашої перемоги. А вже потім, за словами самої бабусі, буде повністю відбудовувати зруйновану оселю. Такий ось буде символізм — відновити зруйноване одразу після того, як ми здолаємо ворога! До речі, у неї ще, як і багатьох, хтось з рідних воює (ред. тут мова йде про сина, чи про внука)».
Читайте також: Музеї — героям: Житомирський краєзнавчий запускає музейний челендж
Розповідаючи про героїв своїх світлин, Юлія Хоменко зауважує, що їх в жодному разі не варто вважати постраждалими в плані духу. Адже дух українців – незламний. Ті люди, з якими дівчина спілкувалася, — сильні, мужні, стійкі, витривалі. Як і всі ми, українці, зараз. Звісно ж, в матеріальному плані люди зазнали втрат. Але все можна відбудувати! Головне – не втрачати віри, бути сміливими, сильними, витривалими та продовжувати боротьбу!
Насамкінець Юлія Хоменко зізналася:
«Я вже собі розмірковувала. Хочу дознімати всі світлини, які запланувала. Коли буде день перемоги — зроблю велику виставку. Це буде дуже символічно, вважаю!»
А ми ж віримо, що ця особлива виставка Юлії Хоменко, на День нашої омріяної перемоги, обов’язково відбудеться і якомога швидше! Щиро цього бажаємо героїні нашого матеріалу! І хто-хто, а ми той захід гарантовано відвідаємо і зробимо світлини в такий історичний день! Як відомо, думки — матеріальні. Отож, притягуймо подумки лише хороше, налаштовуємося лише на нашу перемогу! І, звісно ж, дякуємо нашим захисникам, завдяки яким ми маємо можливість жити під мирним небом тут, в тилу!
Розмову вела Катерина Дейнека
Відповідала Юлія Хоменко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:15
10 листопада
10:05
10 листопада
08:00
10 листопада
21:32
8 листопада
ТОП новини
Оголошення
15:41, 31 жовтня
3
12:07, 4 листопада
19:44, 3 листопада
1
live comments feed...