
МУЗЕЙ
15:30, 21 липня 2023 р.
Надійне джерело
Юрій Вовк: фортепіано - це «живий» організм, який реагує на коливання температури, зміну вологості і частоту використання
МУЗЕЙ
НАЛАШТУВАННЯ ФОРТЕПІАНО - ТО ЦІЛА НАУКА
Уже багато років у літературній вітальні літературно-меморіального музею Лесі Українки письменниці стоїть фортепіано "Україна". На ньому, зазвичай, грають музиканти під час заходів. Увагу на нього звертають і відвідувачі закладу.
«Однак старання навіть найталановитішого музиканта можуть зійти нанівець, якщо інструмент розстроєний», — як розповідають у музеї.
Музейне фортепіано, виготовлене на Чернігівській фабриці музичних інструментів, давно потребувало "терапії". Йому на допомогу прийшов майстер Юрій Вовк. Під час огляду Юрій Васильович пояснив, що фортепіано - це "живий" організм, який реагує на коливання температури, зміну вологості і частоту використання.
Коли музикант грає на фортепіано, слухачі насолоджуться музикою, слідкують за рухом пальців піаніста. І не здогадуються, які процеси в цей момент відбуваються всередині інструмента. Звуки різної частоти відтворюються вібруючими струнами при ударі по них молотками, пов'язаними з клавішами. У натягу цих самих струн і криється «таїнство» налаштування. Щоб привести до ладу механізм, майстри використовують спеціальні ключі, заглушувачі звуку, камертони або електронні тюнери.
«Після "обстеження" та "лікування", яке провів Юрій Васильович, фортепіано зазвучало по-особливому. Дякуємо майстру за допомогу! Окрема подяка - директорці Школи мистецтв м. Звягеля Лілії Полтавченко, яка посприяла цій справі», - говорять музейники.
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у Звягелі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:05
26 квітня
Оголошення
13:58, 23 квітня
12:22, 19 квітня
17:41, Сьогодні
4
12:07, 26 квітня
18:15, 24 квітня
live comments feed...