• Головна
  • Тримаємо стрій на культурному фронті, — музей на Житомирщині, — ФОТО
МУЗЕЙ
10:09, 2 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Тримаємо стрій на культурному фронті, — музей на Житомирщині, — ФОТО

МУЗЕЙ

ТРИМАЄМО СТРІЙ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ

Якщо раніше до культури ставилися дещо скептично, то з початком російсько-української війни стало очевидним, що ця сфера діяльності є надзвичайно важливою. Вона не лише підтримує моральний настрій людей, але й згуртовує їх, пробуджує патріотичні почуття, котрі у декого роками дрімали.

Зараз у багатьох населених пунктах України, де обстановка залишається відносно спокійною, організовують просвітницькі заходи. Днями у Звягелі відбулося свято «Лесині джерела». Пройшло у патріотичному дусі, локально й змістовно. На багатьох сайтах поширювали фото- та відеозвіти із заходів. Зі своєї сторони хотіли б розповісти про участь Звягельського літературно-меморіального музею Лесі Українки (далі – ЗЛММЛУ) у «Лесиних джерелах».

У четвер, 27 липня, у приміщенні Музею родини Косачів-Драгоманових відбулася Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся». Серед учасників, які виступали на конференції, була Галина Пилипенко – наукова співробітниця ЗЛММЛУ. Тема її наукової роботи: «Листи Ольги Сергіїв до Олени Кушти у колекції Літературно-меморіального музею Лесі Українки у Звягелі».

У п’ятницю, 28 липня, у літературній вітальні ЗЛММЛУ відкрили виставку картин хорошівського художника Павла Гусєва під назвою «Україна – незламна». Дізнавшись із соцмереж про те, що П.Гусєв активно популяризує постать Лесі Українки, ми запросили його до музею. У творчому доробку художника – майже 1 тис. робіт. Картини на військово-патріотичну тематику почав створювати ще у 2014 році.

Окрім того, П.Гусєв є чудовим ілюстратором. Його малюнки можна побачити у збірках Олександра Голяченка, Сергія Сіваченка, Марії Чепель. Нині він працює художником-оформлювачем Палацу культури та спорту «Титан» в Іршанську. Займається створенням і оформленням декорацій для заходів. Величезний плакат, який він підготував до театралізованого дійства з нагоди 145-річного ювілею Лесі Українки, художник вирішив подарувати музею. За що йому велика подяка. Виставка діятиме до 31 серпня.

У суботу, 29 липня, відбулося покладання квітів до погруддя Лесі Українки. Опісля на гостей очікувала авторська екскурсія «Я – Леся». «Усі звикли, що екскурсію проводять музейники, - розповідає Галина Пилипенко, - однак цього разу хотілося спробувати щось інше. Я вирішила задіяти молоде покоління, аби прищепити їм любов до музеїв. На основі листів і спогадів я написала тексти екскурсій. Олександр Загурський, звягельський поет-пісняр, запропонував долучити до цього проєкту Дар’ю Сварун і Дар’ю Грицюк – учениць Звягельської гімназії №10, у якій він працює асистентом вчителя. Дівчата проводили екскурсії від імені Лесі Українки і гарно справилися із завданням».

Того ж дня у літературній вітальні відбулася імпреза «Твоя оселя кличе на розмову» за участю творчої інтелігенції та гостей міста. Фрагментом заходу було вручення дитячо-юнацької премії ім. Олени Пчілки, яку започаткував БФ «Надія Є» на чолі з Надією Юшкевич. Під час імпрези згадували Віру Римську, оскільки це перші «Лесині джерела», які відбуваються без неї. Присутні також мали змогу переглянути виставковий проєкт «Музей 6.0», приурочений відкриттю Музею-бібліотеки Лесі Українки у 1963 році. На виставці зібрано чорно-білі фотознімки, епістолярій, сувенірну продукцію з музейної колекції.

У неділю, 30 липня, на запрошення краєзнавця Валентина Вітренка наукова співробітниця ЗЛММЛУ Г.Пилипенко відвідала презентацію музичних творів на слова Лесі Українки за участі українських авторів Володимира Вітренка, Тетяни Старкіної, Лариси Бойко.

«Хотіла б подякувати усім, хто підтримав мене, - каже Галина Пилипенко. – Я вдячна Павлу Гусєву, який, не дивлячись на зайнятість та підготовку виставки у житомирській бібліотеці, зацікавився ідеєю експонувати у нас свої роботи. Дякую директорці Школи мистецтв м. Звягеля Лілії Полтавченко, яка допомогла з музичними номерами, викладачам Школи мистецтв Ірині Федоровій, Інні Вовк та ученицям Юлії Благодир, Анні Котляренко, Марії Ружанській за чудові музичні композиції, які прикрасили музейні заходи. Висловлюю подяку Олександру Загурському та ученицям Дар’ї Сварун і Дар’ї Грицюк за участь в авторській екскурсії.

Дякую директорці КЗ «Звягельська бібліотека» Людмилі Онищук за технічне забезпечення заходу, працівникам бібліотеки Сергію Лавренюку, який підготував всю необхідну техніку для проведення імпрези, і Тетяні Мельник, яка допомагала з технічним супроводом безпосередньо під час імпрези. Вдячна голові БФ «Надія Є» Надії Юшкевич за подяку з нагоди 60-річного ювілею музею. Висловлюю слова вдячності усім, хто долучився до наших музейних подій. Дякую ЗСУ, завдяки яким ми можемо провадити музейну роботу!"

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у Звягелі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #сайт міста житомира #новини житомирщини #новини житомира #житомиряни #новини #події #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...