ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА
19:30, 13 жовтня 2023 р.
Надійне джерело
Увага! У Житомирській області на вихідних утримується пожежна небезпека
ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА
Житомирський обласний центр з гідрометеорології попереджає про пожежну небезпеку.
Про це інформують на сайті Житомирської ОВА.
Так, 14 жовтня на Житомирщині, а 15 жовтня лише у південних районах області утримається надзвичайна (5 клас) пожежна небезпека.
Нагадуємо, що спалення листя призводить до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння.
Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОВА попереджає про наслідки для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища.
При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму.
В Україні за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, тягнє за собою накладення штрафу:
- на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
- на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:
- для громадян від 340 грн до 1360 грн;
- для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.
Будьте відповідальними!
Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.
Натомість рекомендуємо компостувати листя – для цього не треба особливих зусиль. Треба спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя, а потім помірно його зволожувати. Навесні цим добривом можна удобрити ґрунт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
09:00
Вчора
18:11
26 листопада
Оголошення
09:40, 19 листопада
15:11, 20 листопада
14:09, 27 листопада
98
10:07, 15 листопада
3
14:35, 27 листопада
2
live comments feed...