ТОПОНІМИ
15:22, 16 листопада 2023 р.
Надійне джерело
Два топонімічні об’єкти у Житомирі можуть отримати нові назви
ТОПОНІМИ
Два топонімічні об’єкти у Житомирі можуть отримати нові назви.
Розпочалося громадське обговорення у формі електронної консультації.
Про це повідомляє Житомирська міська рада.
Йдеться про міський парк на бульварі Старому та сквер на проспекті Миру, 9. “Шодуарівський парк” — нова назва, яка пропонується для міського парку. А назву скверу можна обрати з-поміж двох пропонованих — сквер «Незламних житомирян» (назва відображає стійкість житомирян у складний час) або сквер “Незалежних”.
З приводу надання нових назв топонімічним об’єктам у Житомирі проводиться громадське обговорення у формі електронної консультації.
Житомиряни можуть визначитися щодо назв зазначених топонімічних об’єктів через опитувальники.
Визначитися з назвою для скверу можна ТУТ.
Підтримати або ж не підтримати нову назву для міського парку на бульварі Старому можна ТУТ.
Після входу в опитувальник — потрібно зареєструватись.
Департамент містобудування та земельних відносин міської ради надає інформаційну довідку про Івана Максиміліановича де Шодуара, посилаючись на Житомирський обласний краєзнавчий музей.
Народився у 1859 р. у маєтку родини де Шодуар в селі Івниця Житомирської області. Навчався в другій київській гімназії, закінчив Ризький політехнікум. Працював на держслужбах, був почесним мировим суддею…
За рахунок власних коштів підтримував у Житомирі релігійні, культурні, наукові та спортивні заклади. Був одним з найбільших вкладників у справі розбудови громадського бульвару в м. Житомирі. Згодом власним коштом обгородив бульвар кованою огорожею. У 1892 р. надав 25 тисяч карбованців на будівництво будинку дитячого притулку та його ремісничих майстерень. Створив Товариство покровительства тваринам, у 1897 р. облаштував першу у місті метеостанцію, надав матеріальну підтримку багатьом товариствам, лікарським закладам міста.
У 1903р, після паралічу нижньої частини тулуба, Іван Максиміліанович переїхав до Житомира в двоповерховий будинок на околиці Старого бульвару та перевіз з івницькі колекції: родинну бібліотеку, картинну галерею та нумізматичну колекцію.
У 1905р. поруч з будинком (між сучасним Четвертим бульваром та вулицею Шляхетною розпочав будівництво триповерхового палацу з флігелем. У садибі було висаджена колекція дерев з усіх континентів, встановлені скульптури. Серед них — відома у Житомирі бронзова статуя, копія Діани Версальської (Артеміда). Іван Максиміліанович передав частину своєї колекції - 92 цінних старослав’янських стародруки в Державний історичний музей.
Восени 1918 року маєток барона було націоналізовано, а його самого перевезли до лікарні Червоного Хреста. Згідно з останнім заповітом барона більшість його статків мала перейти до різних благодійних та просвітницьких товариств та громадських установ.
Помер Іван Максиміліанович де Шодуар 5 квітня 1919 р. через параліч сердця. Був похований у родинному склепі на Лютеранському кладовищі. Зараз місце поховання невідоме: у серпні 1919 р. могила була порушена.
Після смерті барона усі його колекції перейшли в провадження Волинського губернського комітету з охорони пам’яток мистецтва і старовини і розпорошені між музеями Житомира, Києва та Харкова; частково втрачені в період II Світової війни.
Пропозиції і зауваження приймає департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради (м. Житомир, вулиця Покровська, 6, телефон: (0412) 47-07-10 електронна пошта: [email protected]).Вони подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси учасника громадського обговорення, яка їх подає протягом 2-х місяців з дати оприлюднення цього інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення на офіційному веб-сайті Житомирської міської ради.
Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження на зазначені вище адреси і термін. Письмові пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення, пропозиції, які надсилаються електронною поштою, мають містити позначку «Громадські обговорення з приводу перейменування топонімічних об’єктів у місті Житомирі». Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.
Отримати консультацію з питання, що винесено на громадське обговорення можна в департаменті містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради. (м. Житомир, вул. Покровська, 6, телефон: (0412) 47-27-86, електронна пошта: [email protected]).
Строк проведення громадського обговорення — не менш як два місяці з дня оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення на офіційному сайті Житомирської міської ради http://zt-rada.gov.ua/
Упродовж двох тижнів після закінчення строку подання пропозицій та зауважень готуватимуть звіт про результати. Його буде оприлюднено на офіційному сайті Житомирської міської ради у розділі «Громадські обговорення, слухання, місцеві ініціативи».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
18:11
26 листопада
16:15
26 листопада
12:03
26 листопада
Оголошення
16:23, 14 листопада
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
16:23, 14 листопада
16:23, 14 листопада
live comments feed...