• Головна
  • «Дякую, що моя мама посміхається» або 24/7 — заради того, щоб соціальна та психологічна допомога людям була своєчасною
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА
17:43, 20 листопада 2023 р.
Надійне джерело

«Дякую, що моя мама посміхається» або 24/7 — заради того, щоб соціальна та психологічна допомога людям була своєчасною

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

"Дякую, що моя мама знову посміхається". Це слова 13-річного хлопчика, який був свідком насильства в родині, інформує Житомирська міська рада.

"Почути їх — найвища нагорода. Це додає сил працювати заради допомоги людям", — говорить Юлія Савченко, психологиня Житомирського міського центру соціальних служб міської ради та мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.

За пів години у неї планова консультація. Пані Юлія вестиме прийом. Це важлива форма психологічної допомоги людині, що потрапила у кризову ситуацію чи має досвід травматичних подій. 

"Не залишати сам на сам таку людину, відновити почуття довіри, впевненості та безпеки..."', — каже фахівчиня про елементи первинної психологічної підтримки.

У соціальній сфері Юлія Савченко працює 10 років. До цього була вихователем у дитячому садочку. Ні на мить не шкодувала про зміну вектора професійної діяльності. Мовляв, коли бачиш, як родина долає кризу і більше не потребує соціального супроводу, усвідомлюєш суспільну важливість своєї роботи.

В її професійній практиці безліч історій, вартих екранізації. І недитяча мрія Максимка побачити маму усміхненою здійснилася, бо поруч були фахівці, які доклали максимум зусиль до її здійснення.

Алкоголь став причиною жорстокості в родині хлопчика. Через зловживання дідусем Максимко неодноразово був свідком домашнього насильства. Постраждалі — його бабуся та мама, а також дитяча вразлива психіка.

Сумнівні компанії, агресія до рідних, приниження та постійні погрози стали регулярними. А коли одного разу словесний конфлікт перейшов у фізичний, неповнолітній хлопчик сам викликав поліцію.

"Ми виїхали на адресу потерпілої, щоб оцінити потреби та надати необхідну допомогу. Олена, мама Максимка, категорично відмовлялася від запропонованих їй послуг. Єдине, на що погодилася, — звернутися до лікаря, бо під час останнього конфлікту частково втратила слух та мала сильні головні болі", — згадує пані Юлія. Вона пам'ятає, яким наляканим був Максимко і зовсім не йшов на контакт.

Його мамі пояснили: син потребує консультації психолога для діагностики та стабілізації психоемоційного стану.

"Родину взяли під соціальний супровід та надавали комплекс соціальних послуг з метою підтримки. З’ясувалося, що й Олена теж залежна. Я ж намагалася мотивувати її до лікування", — розповідає психологиня...

Суд виніс обмежувальний припис кривднику, і він з'їхав зі спільної квартири. Мама Максимка повернулася додому після тривалого лікування в приватному реабілітаційному закладі.

Пані Юлія каже, переймалася, щоб травматичний досвід, який отримав хлопчик, не заважав йому бути щасливим у майбутньому та не повторився «родинний сценарій».

"Наразі у Максимка все добре. Він емоційно відновився і вже довіряє своєму оточенню: у нього з'явилися друзі серед однокласників, підвищилася самооцінка. Відвідує гурток плавання, вивчає англійську", — тішиться психологиня.

Каже, що не вчить жити, а допомагає. Без осуду і критики.

"Людина сама знаходить вихід. Психолог не в змозі розв’язати проблеми своїх клієнтів, але він може допомогти..."

Хвилини відчаю у неї теж бувають. Та вона намагається не опускати рук, бо розуміє, наскільки важливою є її робота для громади. Це, власне, і підтверджують її слова:

" Тішуся, що моя праця не марна, коли бачу, як люди отримують змогу радіти життю без насильства, розірвавши це коло…».

Вона щиро розділяє цінності свого колективу і запитує, чому спілкуємося ми тільки з нею, а не з її колегами. Адже всі вони працюють 24/7 заради того, щоб соціальна та психологічна допомога сім'ям в складних життєвих обставинах, членам сімей ВПО та військових, особам, які потерпають від насильства, була своєчасною.

Деякі імена у публікації змінені. На фото — тільки частина колективу Житомирського міського центру соціальних служб міської ради, бо зібрати «невтомних бджілок» нереально.

Житомирська міська рада

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#психологічна підтримка #допомога #новини житомира #новини житомирщини #пригоди #події #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...