протест
16:32, 30 серпня 2013 р.
Ліквідотори Чорнобиля протестують проти зміни статусу Коростеня
протест
Починаючи з 23 серпня ветерани-ліквідатори Союзу «Чорнобиль» України, всеукраїнської громадської організації «Союз ветеранів Чорнобильської катастрофи», вийшли на безстрокову акцію біля пам’ятника Чорнобильської трагедії у Коростені. Протестувальники прагнуть звернути увагу до проблем чорнобильців на всіх рівнях влади та спонукати проведення детальнішої та більш різнобічної експертизи, ніж та, на основі якої має бути затвердження рішення про зняття з Коростеня статусу третьої зони радіаційного забруднення.
Експертний висновок про радіологічний стан населених пунктів Житомирської області від 26 грудня 2012 року, на основі якого було прийнято рішення переглянути статус півночі Житомирщини, був наданий Комісією з радіаційного захисту населення України та затверджений на найвищому рівні. Перевірялись показники забрудненості ґрунту, вод та повітря. Ветерани-ліквідатори ж вважають експертизу не цілком об’єктивною тому, що вона не враховує ступеню економічної та соціальної реабілітації міста. Не врахований і рівень захворюваності, в тому числі й онкологічних захворювань, що за роки після Чорнобильської катастрофи суттєво зріс і рівень його досі не падає. Про це повідомляє ПроКоростень.
За словами Віталія Федоровича Юшкевича, голови ради Союзу ветеранів Чорнобильської катастрофи у місті Коростень, щороку з державного бюджету на складні операції чорнобильцям виділяється півтора мільйони гривень. Як розподіляють ці гроші, не зрозуміло, адже батьки онкологічно-хворих дітей Коростеня і далі шукають гроші на лікування самостійно. Невдоволення викликає і те, що в Коростені, отримуючи путівки, чорнобильці змушені доплачувати 30% їх вартості, тоді як чорнобильці з незабруднених регіонів не доплачують нічого.
Колишній завідуючий відділом агроекології-радіологічним центром при Інституті сільського господарства Полісся, Анатолій Васильович Мутрак, розповів, що для проведення комплексного дослідження рівня радіаційного забруднення необхідна нова приладна база, якої зараз у спеціалістів немає. Суворого контролю вимагає рівень накопичення трасуранових та стронцію, що почав розщеплюватись і у зв’язку з цим суттєво підвищив свою рухомість. Саме накопичення стронцію, на думку Мутрака, призводить до збереження частоти випадків онкологічних захворювань у нашому регіоні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Добровольці-рятувальники з досвідом та камери по місту: це громада на Житомирщині, яка дбає про безпеку
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
13:00
Вчора
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
25 грудня
Оголошення
17:49, Вчора
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
17:49, Вчора
17:49, Вчора
live comments feed...