
ЗЕЛЕНСЬКИЙ
10:10, 22 січня 2024 р.
Надійне джерело
Володимир Зеленський подає до ВР законопроєкт про множинне громадянство
ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Сьогодні, 22 січня 2024 року, ми відзначаємо День Соборності України.
У цей день, в 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
І от сьогодні в період таких важливих дат, з’явилася інформація, що Президент України Володимир Зеленський подає до Уряду законопроєкт, який дозволить запровадити множинне громадянство.
Про це він повідомив у своєму вітанні з нагоди Дня соборності.
«Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства», - сказав Президент.
За словами Володимира Зеленського, це дозволить мати громадянство України всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн. "Звісно, окрім громадян країни-агресора", - додав Президент.
Зеленський підкреслив, що сьогодні українці борються не лише за єдність двох берегів Дніпра, як це було у минулому столітті. Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, де українська діаспора довела своїми справами міцність українського коріння і своє право на український паспорт.
"Боремось усі. І сьогодні це стосується не тільки обох берегів Дніпра. Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, у кожному куточку якої 24 лютого пролунало: я – українець. I'm Ukrainian. Пролунало на всіх континентах, де живуть наші люди. Ті, хто з початком повномасштабної війни, незалежно від місця проживання, народження, паспорта, ствердно сказали: «Я – українець». Довели справами.
Наша багатомільйонна діаспора, наші лобісти інтересів України в усьому світі. Хто збирає, знаходить, пакує та передає все, що потрібно для перемоги. Всі, хто не забув власного коріння та не дає світу забути про Україну. Всі, у чиїх жилах тече українська кров і в чиїх грудях б’ється вільне серце. Українці за походженням, які давно довели, що є українцями за духом. І після багатьох років очікування вони нарешті мають стати українцями й за паспортом. На законодавчому рівні", - наголосив Президент.
Він підкреслив, що запровадження інституту множинного громадянства дасть змогу отримати український паспорт всім, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки, всім, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі.
За словами Президента, українське громадянство також зможуть отримати іноземні добровольці, які стали на захист України, усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину, і Україна стане для них такою.
"Для всіх, хто зможе відчути, що бути в Україні означає бути вдома. Не туристами, а громадянами. Великої, соборної, єдиної України. За свободу якої ми боремося. Б’ємося за право бути українцями. І відповідне рішення – один з елементів такої свободи, одна з можливостей реалізації такого права. Права бути українцем", - наголосив Зеленський.
Фото: ОП
За матеріалами ukrinform.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
Вчора
14:17
13 квітня
ТОП новини
Оголошення
09:50, 8 квітня
1
11:49, 9 квітня
3
11:38, 12 квітня
3
00:00, 1 квітня
4
live comments feed...