БОТАНІЧНИЙ САД
12:22, 30 січня
Надійне джерело
«Такий цінний ресурс для допомоги людям»: у Житомирі знову порушили проблему входу до ботанічного саду
БОТАНІЧНИЙ САД
Сьогодні в Житомирі – сесія міської ради.
На ній вкотре порушили питання, аби спростити вхід для житомирян та гостей міста до ботанічного саду.
Варто зауважити, що сьогодні, 30 січня 2024 року, депутати проголосували за створення відповідної комісії, яка займатиметься вивченням цього питання.
Додамо також, що Житомирська міська рада звертатиметься до Поліського національного університету та Міністерства освіти і науки з проханням відкрити ботанічний сад для відвідувачів.
«Україна переживає непрості часи і людям зараз потрібно якось відволікатися, десь брати енергію, ментально відновлюватися. Один із найпростіших, а до того ж і дуже ефективних, методів покращення психоемоційного стану є перебування на природі.
Та де знайти той шматочок спокою в умовах міста? Навіть такого камерного, як наш Житомир? Гідропарк — чудовий варіант, але маємо й інші.
Сьогодні під час позачергового засідання сесії міськради підняла питання вільного доступу в наш житомирський ботанічний сад», - говорить депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко.
За її словами, ще в 19 столітті лікарі-психіатри почали робити перші досліди по створенню спеціальних «цілющих» садів, в яких могли б отримувати розраду і підтримку їх пацієнти.
Сучасні психотерапевти, які досліджують роль гарденотерапії (лікування садом) у динаміці посттравматичного стресового розладу у людей, що зазнали впливу війни, переконують: цей вид терапії може бути корисним для України під час війни і після перемоги.
«Житомир має такий цінний ресурс для допомоги людям — ботанічний сад у самісінькому серці міста, але не використовує його.
Керівництво Поліського національного університету переконує: ботанічні сади загальнодержавного значення є науково-дослідними природоохоронними установами щодо яких встановлюється особливий режим охорони, відвідування та використання.
У відповіді на запит Суспільне Житомир у жовтні 2023 року університет повідомляє, що у межах ботанічних садів для забезпечення необхідного режиму охорони та ефективного використання можуть бути виділені 4 зони. Відвідувати наукову, заповідну та адміністративно-господарську мають право лише співробітники ботанічного саду та спеціалісти інших установ з дозволу адміністрації», - говорить Людмила Зубко.
Депутатка задається питанням, чому б не відкрити експозиційну зону для вільного відвідування? Адже у документі зазначено — це залежить від волі адміністрації ботанічного саду. На мою думку, юристи міськвиконкому мають дослідити це питання.
Є успішний досвід інших ботанічних садів. Узяти хоча б столичний. Вхід платний, прозорий режим роботи, достатня кількість урн, охорона, камери.
Наприклад, у найстаріший в Україні ботанічний сад, заснований 1804-го року у Харкові, теж немає проблеми потрапити. До речі, згідно з положенням, він теж, як і наш, є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення і охороняється як державне надбання. Проте, харківʼяни та гості міста можуть прогулюватися там з 10.00 до 15.00, лишень про екскурсії варто домовлятися заздалегідь.
«Я хочу вірити, що наш університет шукає можливості, а не причини. Чи можна якось пришвидшити цей процес? Можливо їм потрібна якась підтримка від нас, від громади? Переконана, ми зможемо допомогти
Вдячна колегам-депутам, які нині проголосували за створення комісії, що досліджуватиме це питання. Долучатимемо громадськість. Дуже сподіваюся, що незабаром наш ботанічний сад привідкриє свою браму для житомирян», - підсумувала Зубко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:32
8 листопада
16:15
8 листопада
Оголошення
12:07, 4 листопада
18:04, 8 листопада
4
live comments feed...