• Головна
  • ДСНС створила нові е-сервіси для аудиту пожежної й техногенної безпеки
17:29, 13 лютого
Надійне джерело

ДСНС створила нові е-сервіси для аудиту пожежної й техногенної безпеки

Державна служба України з надзвичайних ситуацій створила і впроваджує в роботу нові електронні сервіси для забезпечення організації незалежного аудиту пожежної та техногенної безпеки суб’єктів господарювання.

Ресурси презентував директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Олександр Чекригін на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Робимо все для того, щоб спростити ведення бізнесу, обмежити кількість різних перевірок. Але найголовніша наша мета - підвищити рівень пожежної безпеки. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україні діє мораторій на проведення будь-яких заходів державного нагляду контролю, але свідомий бізнес все одно занепокоєний у тому числі й пожежною безпекою на своїх об’єктах», - зазначив він.

Олександр Чекригін пояснив, що восени 2022 року парламент ухвалив закон №2655-IX щодо дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності, який дає змогу суб’єктам господарювання із середнім та/або незначним ступенями ризику ініціювати на своїх об’єктах незалежний аудит відповідності вимогам пожежної й техногенної безпеки.

Це, своєю чергою, дозволить укласти договори страхування й зменшити кількість планових перевірок, збільшити період між ними й посилити гарантії відшкодування збитків у разі порушення бізнесом вимог пожежної безпеки.

«На сьогоднішній день у нас близько 205 тисяч суб’єктів господарювання з середнім і незначним ступенями ризику. У кожного суб’єкта є орієнтовно по 1-2 об’єкти, тобто загалом налічується 320-330 тис. об’єктів, які можуть піти шляхом аудиту і страхування», - акцентував Олександр Чекригін.

Він розповів, що за умови наявності страхового поліса цивільної відповідальності планові перевірки суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику можуть не проводитися до 6 років поспіль, а з низьким ступенем ризику – до 10 років.

Аудит не тягне за собою негативних наслідків і санкцій та є добровільним.

Директор Департаменту запобігання НС проінформував, що за понад рік із дня ухвалення закону вдалося провести велику підготовчу роботу й наразі на сайті ДСНС запрацювала електронна форма, через яку зацікавлені організації й експерти можуть подати документи для проходження професійної атестації та отримання кваліфікаційного сертифіката.

ДСНС створила нові е-сервіси для аудиту пожежної й техногенної безпеки, фото-1

Він підкреслив, що також впроваджено е-Реєстр організацій, які проводять аудит пожежної та техногенної безпеки, та експертів у сфері пожежної і техногенної безпеки, куди вноситимуть записи про видані сертифікати, та Реєстр договорів страхування, укладених за результатами аудиту й отриманих актів.

«Наша головна мета – це посилення пожежної безпеки всіма можливими методами. А цифровізація – це вимога сьогодення, тому намагаємося максимальну кількість процесів у наглядовому блоці і загалом у ДСНС діджиталізувати», - резюмував Олександр Чекригін.

За матеріалами ДСНС України

ДСНС створила нові е-сервіси для аудиту пожежної й техногенної безпеки, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дснс #пожежа #новини житомира #новини житомирщини #рятувальники #вогнеборці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...